fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Instalacja elektryczna w domu jest podstawową instalacją, na której opiera się działanie domu i wszystkich urządzeń. Nowoczesne domy często opierają się na instalacji elektrycznej, niektóre osoby rezygnują właściwie z instalacji gazowej, obecnie popularne są przede wszystkim kuchnie indukcyjne, domy ogrzewa się również za pomocą energii elektrycznej. Również coraz częściej woda ogrzewana jest przez instalacje elektryczne.

Jak istotna jest energia elektryczna uświadamiamy sobie dopiero w sytuacji, gdy zabraknie prądu w czasie np. awarii sieci. Niestety bez zasilania energetycznego nie mamy ogrzewania wody, nie możemy podgrzać jedzenia. Oczywiście również wiele urządzeń działa przede wszystkim na energię elektryczną. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

W domu przybywa coraz bardziej urządzeń elektrycznych, dlatego też projektując całą instalację elektryczną, warto każde pomieszczenie wyposażyć w odpowiednią ilość gniazd, tak aby można było podłączyć wszystkie urządzenia. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Odpowiednia ilość gniazd w domu jest istotna, można również skorzystać z nowoczesnych rozgałęziaczy czy przedłużaczy, które są idealnie kamuflowane np. w blatach biurek, w powierzchniach podłóg, czy w półkach. W przypadku, gdy projektowana jest cała instalacja elektryczna, warto wtedy pomyśleć o takich elementach, jak alarm, telefon, domofon był video domofon, okablowanie multimedialne, domowa sieć komputerowa i automatyka związana z inteligentnymi domem. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Warto wszystkie te elementy przemyśleć i ewentualnie nanieś dane punkty na daną instalację, aby uniknąć konieczności podłączania potem wszystkich tych podzespołów. Na etapie tworzenia instalacji elektrycznej dodawanie tych poszczególnych punktów okablowania jest proste i tanie niestety późniejsze ukrycie przewodów jest już problemem, często wiąże się to z dodatkowym kuciem ścian, a więc warto wszystko przemyśleć na etapie projektowania. Warto także uwzględnić pewne elementy ułatwiające rozbudowę w późniejszym czasie instalację elektryczną poprzez wykonanie łączącego kondygnacje budynku kanału instalacyjnego. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com