fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Instalacja deszczowa w budynkach jednorodzinnych i komercyjnych obiektach

Warto na początku zaznaczyć, że deszczowa instalacja nie może łączyć się z instalacją wodociągową, co ma związek z zachowaniem higieny. Nie można zastosować tu także antyskażeniowych zaworów posiadających wysoką klasę, ponieważ w takiej sytuacji niezbędne staje się zastosowanie powietrznej przerwy, czyli antyskażeniowego zabezpieczenia o klasie A. Centrala deszczowa posiada w swoim wyposażeniu zbiornik o pojemności 11 litrów. Ma on charakter separacyjny, i posada również przelew zgodnie z zachowaniem normy PN-EN 1717. (uprawnienia budowlane program) 

Instalacja deszczowa w budynkach jednorodzinnych i komercyjnych obiektach
Instalacja deszczowa w budynkach jednorodzinnych i komercyjnych obiektach

Obsługa deszczowej instalacji

Niezawodna oraz komfortowa obsługa wiąże się z interfejsem, który jest intuicyjny. Dodatkowo urządzenie posiada inteligentne funkcje, takie jak samoczynne przełączanie się na wodę pochodzącą z wodociągowej sieci, kiedy następuje długi postój bez rozbiorów. Może taka sytuacja mieć miejsce w czasie wyjazdu np. na wakacje. Każda z centrali może również zarządzać dodatkowo pracą zalewającej pompy, która umieszczona jest w zbiorniku, kiedy odległość między zbiornikiem a deszczową centralą jest za duża, aby zagwarantować pewny rodzaj pracy związany ze ssaniem. Urządzenia są zbudowane z trwałych rodzajów materiałów, a każda z części, która posiada kontakt z medium jest odporna na procesy korozyjne. Pompowy korpus wykonano z technopolimeru, a stopniowany płaszcz oraz wirnik z 30% norylu GF. Z nierdzewnej stali jest zarówno wał, jak i pokrywa pompy, a mechaniczne uszczelnienie wykonano z węgla bądź z ceramiki. (uprawnienia budowlane)

Centrala deszczowa Wilo – Rain System AF 400

Deszczowa centala Wilo –  Rain System AF 400 charakteryzuje się najwyższym stopniem związanym z niezawodnością. Jest to spowodowane zastosowaniem w pełni elektronicznego regulatora o typie Rain – Control Hybrid.  (uprawnienia budowlane kontakt)  Otrzymując taką dostawę mamy dwie zasysające normalnie wirowe wielostopniowe pompy, które posiadają hałas na zredukowanym poziomie oraz hybrydowy zbiornik mający 400 litrów pojemności. Posiada on wszystkie przyłącza, jakie są niezbędne oraz sygnałowy nadajnik z przeponowym ciśnieniowym naczyniem, którego pojemność ma 8 litrów. Dodatkowo w skład centrali wchodzi również sterujące urządzenie o centralnym charakterze Wilo – Drain Rexa  MINI3 albo Wilo – exa UNI, które posiada trójfazową wersję. (uprawnienia budowlane 2022)  

Charakterystyka deszczowej centrali Wilo – Rain System AF400

Taki typ centrali jest kompaktowym rodzajem pompy, którą przeznacza się do dużych instalacji odzyskiwania wody opadowej orz deszczowej w budynkach o charakterze publicznej użyteczności, komercyjnych budynkach bądź mieszkaniowych osiedlach. Jest to urządzenie w pełni zautomatyzowane. Posiada dwie konfiguracje wysokociśnieniowych pomp, które mogą być dowolne. Funkcjonalność hybrydowa urządzenia pozwala korzystać z deszczowej wody, sterować zalewającą pompą oraz automatycznym dopustem świeżej wody pochodzącej z wodociągu, zachowując przy tym bezpieczeństwo określone w normie PN-EN 1717, które wiąże się z separacyjnym zbiornikiem posiadającym pojemność 400 l.  (uprawnienia budowlane segregator )  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com