fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Innowacyjność rozwiązań przy zastosowaniu systemów ETICS

Firma ATLAS produkująca systemy ETICS stwarza możliwości dla projektanta podczas tworzenia przez niego aranżacji budynku, fasady. Za pomocą tego systemu projektant może stosować różne rodzaje technik dekoracyjnych oraz efektów. Poza wizualnym efektem końcowym system ETICS to także zaawansowane technologie, gdzie aplikacyjne i techniczne parametry są wykreowane, aby uzyskać maksymalny poziom łatwości w aplikacji oraz bardzo dużą trwałość, często określaną jako ekstremalną.(informacje na temat egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Innowacyjność rozwiązań przy zastosowaniu systemów ETICS
Innowacyjność rozwiązań przy zastosowaniu systemów ETICS

Zapotrzebowanie na rynku na systemy ETICS firmy ATLAS

Rynek przewiduje potrzeby i możliwość kreowania parametrów, które byłyby ponadprzeciętne. To samo dotyczy również właściwości produktów. To wszystko sprawia, że na rynku pojawiły się żelowe rodzaje klejów w systemie ETICS oraz tzw. szybkie kleje. Podczas prac związanych z ociepleniem budynku duży poziom kosztów wiąże się z zastosowaniem rusztowań. Dotyczy to przede wszystkim budynków, które są wysokie. To, jak szybko zostaną wykonane prace ociepleniowe zależy zarówno od materiałów, jakie zostaną do tego użyte, jak i od panujących warunków atmosferycznych. Trwałość materiałów zależy od ich właściwości, oraz od sposobu ich aplikowania na każdym z etapów prac. W czasie montowania termoizolacyjnych płyt należy zachować ich pełną stabilność. Zbrojeniowa warstwa przed nakładaniem kolejnych systemowych warstw musi być związana, i jest to absolutny wymóg. Bez tego dalsze prace nie mają racji bytu.(materiały do egzaminu na uprawnienia architektoniczne).

ATLAS Grawis S i ATLAS Grawis U

ATLAS Grawis S i ATLAS Grawis U są to zaprawy klejące. Przy klejeniu styropianu stosuje się ATLAS Grawis S, natomiast chcąc dokonać zatopienia siatki wykorzystuje się do tego celu ATLAS Grawis U. To pierwsze takie rodzaje klejów, które posiadają gwarancje związaną z przyczepnością do betonu na poziomie nie niższym od 0,25MPa. Przy pracach ze styropianem przyczepność wynosi 0,08MPa w normalnych warunkach już po upływie 24 godzin. Takiej kombinacji związanej z przyczepnością nie jest w stanie uzyskać żadna tradycyjna klejąca zaprawa. Można je również stosować do klejenia grafitowego i białego styropianu o grubości wynoszącej maksymalnie 50 cm. Odbywa się to do wysokości 12 metrów bez kołkowania. (uprawnienia architektoniczne).

Wzrost cieplnych wymagań

Obiektom oraz budynkom ciągle stawia się coraz to większe wymagania dotyczące ciepła. Projektuje i wykonuje się nie tylko energooszczędne budynki, lecz często także pasywne albo wręcz budynki zeroenergetyczne. Obecnie standardem staje się U na poziomie 0,10W/(m²K). Taki poziom U wymaga zastosowania termoizolacji standardowej o grubości wynoszącej minimum 40 cm bądź więcej. Zastosowanie systemu ETICS ATLAS TERMO PLUS z płytami wykonanymi z fenolowej pianki, gdzie ich współczynnik przewodzenia ciepła wynosi λ=0,020 W/m²•K pozwala na zredukowanie znacznej grubości ocieplenia przy bardzo niskim współczynniku związanym z przenikaniem ciepła. Techniczna ocena pozwala zastosować tego rodzaju system przy ociepleniach elewacyjnych fragmentów np. wykusze, lukarny czy ościeża otworów. (materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com