fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Raport w liczbach

Przygotowano raport pt. „Polska w decybelach”, który ukazuje nam w liczbach ilość hałasu, który towarzyszy nam każdego dnia. Najważniejsze są liczby, które wskazują, jak bardzo hałas oddziałuje na nasze życie i zdrowie. (uprawnienia budowlane kontakt)

Hałas w liczbach
Hałas w liczbach

Kategorie w raporcie

Raport dla uporządkowania został podzielony na kilka ważnych kategorii. Między innymi oparł się on na sprawdzeniu, jak wygląda poziom hałasu w poszczególnych polskich miastach oraz na głównych ich ulicach i osiedlach mieszkaniowych. Jednak nie tylko, ponieważ wzięto pod lupę także galerie handlowe i inne miejsca, w których często przebywamy, spędzamy wolny czas i odpoczywamy. Jakie są głównie wyniki badania? Okazuje się, że najcichsze osiedle mieszkalne w Polsce, mające wartość 38,2 dB znajduje się w Gdańsku, natomiast najgłośniejsze o wartości 73 dB jest w Katowicach. Za najgłośniejszą arterią polskich aglomeracji uznaje się Aleję Mickiewicza w Łodzi, gdzie poziom hałasu wyniósł podczas badania aż 75,8 dB, z kolei miejscem, które zwane jest w przypadku raportu miejscem odpoczynku, okazała się Wyspa Sobieszewska w Gdańsku, gdzie poziom natężenia hałasu wynosił 26,8 dB. Dla porównania – występ zespołu rockowego to ponad 100 dB. Jak więc widać, poziom hałasu w miejscach najbardziej głośnych nie jest o wiele lepszy niż podczas koncertu. Jako najcichsze miejsce w Polsce uznano wyciszoną komorę bezechową, która znajduje się w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Do najgłośniejszych miejsc należy zaliczyć stołówkę szkolną, gdzie poziom hałasu sięga nawet 80 dB. (akty prawne uprawnienia budowlane) 

Praca w trudnym otoczeniu

Trzeba sobie powiedzieć, że praca w takim otoczeniu, które jest narażone na nadmierny hałas jest wyjątkowo uciążliwa. Przede wszystkim wiąże się to z wieloma problemami, jakimi są brak możliwości skoncentrowania się na wykonywanych zadaniach czy też skupienia się w ogólności. Dla przykładu, w open space, czyli w otwartej przestrzeni, jego wynik oscyluje na poziomie 70 dB. Poziom hałasu podczas pracy biurowej powinien wynosić maksymalnie 55 dB. Jest to więc aż o 15 dB więcej, co przy konieczności skupienia się jest bardzo trudne. (uprawnienia budowlane program) Właśnie wartości, które przewidują poziom hałasu na poziomie między 50 a 55 dB uznaje się za trudniejsze. Jak ważne jest uświadomienie sobie, jaki wpływ na nasze życie ma hałas i jak wpływa na nasze zdrowie wystarczy, by wdrożyć wszelkie możliwe środki ku temu, by móc zniwelować go do minimum. Należy pamiętać, że warunki pracy powinny być możliwie jak najlepsze i pozbawione tego typu sytuacji, narażających nas w sposób bezpośredni na uszczerbek na zdrowiu.(uprawnienia budowlane 2022)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com