fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Grzejniki w mieszkaniach budynków wielorodzinnych

Mieszkanie w bloku zdecydowanie wyróżnia się komfortem na tle domów jednorodzinnych. Wynika to z faktu tego, że w bloku, aby zaznać luksusu ciepła, wystarczy odkręcić grzejnik lub też inne źródło ogrzewania. Szczególnie w okresie zimowym jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie musimy bowiem martwić się o zorganizowanie opału czy regularne dokładanie do pieca. (materiały do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)


Komfort termiczny

Mimo wszystko, w dzisiejszych czasach nawet ogrzewanie domu jednorodzinnego nie wymaga od jego mieszkańców większego zachodu. Nowoczesne systemy grzewcze są zazwyczaj wyposażone w panele do sterowania. Coraz bardziej zaawansowana technologia pozwala nawet na manipulację ogrzewaniem przy użyciu specjalnych aplikacji na telefon. Dzięki temu, możemy z dowolnego miejsca włączyć lub też wyłączyć dopływ ciepła w naszym domu.

Bardzo ciekawą kwestią jest także możliwość ustawienia ogrzewania czasowego. Godziny, kiedy piec będzie pracował, można tak naprawdę uzależnić od godzin pracy lub innych zajęć domowników. Jest to rozwiązanie ekonomiczne dla portfela, ale także ekologiczne i zdecydowanie zdrowsze dla otaczającego nas środowiska.

Położenie instalacji grzewczej a uprawnienia budowlane

Do położenia instalacji grzewczej, zresztą jak do każdej instalacji, absolutnie niezbędne jest posiadania odpowiednich uprawnień budowlanych. Tylko wiedza zdobyta w czasie trwania wykształcenia kierunkowego i na praktykach pozwoli na położenie systemów grzewczych zgodnie ze sztuką. (uprawnienia budowlane 2020)

Z kolei tylko dobrze położone i podłączone instalacje doprowadzające ciepło do domu są gwarancją sprawnego ogrzewania. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Instalacja grzewcza

Wyróżnia się różne typy instalacji grzewczej. W mieszkaniach można spotkać się między innymi z ogrzewaniem podłogowym. Jest to rozwiązanie przede wszystkim ekonomiczne. Dobrze położona instalacja grzewcza podłogowa jest w stanie zapewnić tyle ciepła, ile potrzebuje całe ogrzewane mieszkanie. Dzięki temu można śmiało zrezygnować z tradycyjnych grzejników. To rozwiązanie zdecydowanie wpłynie także na bardziej estetyczne wykończenie mieszkania. Nie trzeba przecież martwić się o ukrycie przestarzałych grzejników żeberkowych. (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com