fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zużywanie prądu

Takie nadeszły czasy, że trzeba oszczędzać prąd. Każdy z nas szuka różnego rodzaju oszczędności. Dobrym rozwiązaniem na dobranie ogrzewania do naszego mieszkania, jako stałego bądź dodatkowego może być grzejnik elektryczny. W związku z jego funkcjonowaniem mamy wiele obaw, ponieważ twierdzimy, że nie są do końca energooszczędne i w naszym przypadku z pewnością się nie sprawdzą. Nie da się ukryć, że tego rodzaju wątpliwości często są uzasadnione, jednak nie we wszystkich przypadkach. Jeśli masz szereg pytań i wątpliwości dotyczących grzejników elektrycznych, pomożemy Ci. Sprawdź, który najlepiej wybrać. (uprawnienia budowlane)

Grzejnik elektryczny

Przegląd

Warto zrobić sobie przegląd grzejników elektrycznych przed samym zakupem. Nie mamy tutaj do czynienia z wielkimi różnicami dotyczącymi grzejników elektrycznych. Jedyne różnice, jakie są zauważalne to różnice w budowie grzejników. Jednak jak wiemy aspekt wizualny powinien zostać w tym przypadku całkowicie pominięty. Przyjrzyjmy się bliższej rodzajom grzejników. Możemy wyróżnić: (uprawnienia budowlane 2022) 

  • Grzejnik konwektorowy – jego działanie opiera się na zasadzie konwekcji. Pobierane jest zimne powietrze, które jest przez grzejnik konwektorowy ogrzewane i oddawane z powrotem. Grzejnik konwektorowy bardzo dobrze radzi sobie z dość dużymi pomieszczeniami, potrafiąc skutecznie je nagrzać. Ich główną wadą jest fakt, że po odłączeniu ich od prądu, bardzo szybko się wychładzają. (uprawnienia budowlane program) 
  • Grzejnik olejowy – jak sama nazwa wskazuje – jest wypełniony olejem. Po podłączeniu grzejnika do prądu, olej nagrzewa się. W odróżnieniu do grzejników konwektorowych mamy do czynienia z sytuacją, w której po odłączeniu grzejnika olejowego z gniazdka, dość długo utrzymuje on ciepło zarówno w sobie, jak i w pomieszczeniu.

Specyficzny rodzaj grzejnika elektrycznego

  • Termowentylator – bądź farelek. Termowentylator wyposażony jest wentylator, którego zadaniem jest rozdmuchanie powietrza, które już wcześniej było odpowiednio ogrzane. Jest to forma dodatkowego ciepła, które szybko nagrzewa pomieszczenie. Podobnie jak w przypadku grzejnika konwektorowego mamy do czynienia z szybkim wychłodzeniem urządzenia po odłączeniu do od zasilania. (uprawnienia budowlane kontakt)

Który grzejnik zużywa najmniej prądu?

Poznaliśmy już rodzaje grzejników elektrycznych, teraz z pewnością jesteśmy zainteresowani tym, jaki z nich jest najbardziej energooszczędny. Niezmiennie, pomimo poprawianiu funkcjonalności każdego z tych grzejników, ulepszaniu ich działania i funkcji, najbardziej energooszczędny jest grzejnim olejowy. Wybierając grzejnik olejowy mamy całkowitą pewność, że po dość długim czasie po odłączeniu od zasilania utrzyma ciepło w sobie i w pomieszczeniu. Dla wielu główną wadą urządzenia olejowego jest jego ciężkość, ponieważ waży kilka dobrych kilogramów, jednak jeżeli zależy nam na energooszczędności to powinniśmy wybrać właśnie ten. Jeszcze dłuższe działanie grzejnika olejowego zapewni nam zakupienie odpowiedniego termostatu. Nie chcemy przecież, by nasze pomieszczenie było przegrzane bądź nagrzane do maksimum możliwości. Termostat pozwoli nam regulowanie ciepła w pomieszczeniu oraz temperatury, jaką będzie wytwarzać grzejnik olejowy. (uprawnienia budowlane program)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com