fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Gruntobeton stosowany w budownictwie

Obecnie wdraża się pomysły, które polegają na modyfikacji grutobetonowego składu poprzez dodanie do niego w czasie mieszania wgłębnego włókien ze sztucznych tworzyw. Ma to na celu zwiększyć poziom jego wytrzymałości związanej z rozciąganiem. Takie działania dają dobre rezultaty przy stosunkowo niewielkiej głębokości w wykopach. Zapewniają one odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz powodują eliminowanie z gruntobetonu efektu tzw. kruchego pęknięcia. Stanowią one potencjalne niebezpieczeństwo w przypadku powstania zniszczeń. Stosowane do tej pory urządzenia do tworzenia ścian w technologii mieszania ciągłego wykazują ograniczenia. Są one wynikiem kinematyki mechanizmów oraz z konstrukcji. (uprawnienia budowlane cennik) 

Gruntobeton stosowany w budownictwie
Gruntobeton stosowany w budownictwie

Nowe rodzaje konstrukcji

Odpowiedzią na wyżej wymienione ograniczenia są pojawiające się nowoczesne typy konstrukcji. Pozwalają one tworzyć elementy posiadające w planie mniejsze wymiary oraz obok blisko sąsiadujących przeszkód np. koło podstawy przeciwpowodziowego wału, albo też w sąsiadującym bezpośrednio istniejącym obiekcie. Do podstawowej funkcji narzędzia, jakie opracowano zalicza się tworzenie gruntobetonowych ścian albo ścian fibrogruntowo – betonowych obok sąsiadujących murów i ścian istniejących już budynków. Nazwa tego narzędzia stworzona została poprzez modyfikację nazwy technologii tworzenia palisad, jakie przylegają do istniejących już obiektów, czyli jest to nazwa TFoW. Konstrukcja tego narzędzia daje możliwość zagłębiania miecza, czyli inaczej prowadnicy. Po niej przesuwa się łańcuch posiadający skrawająco – mieszające zęby pionowo w dolnym kierunku. Tak samo odbywa się proces zagłębiania wiertniczych narządzi instalowanych zwykle na palownicy.  (uprawnienia budowlane program) 

Ściany między gąsienicami

Za pomocą narzędzia TFoW możliwe jest stworzenie ściany, jaka będzie usytuowana w dowolnym z miejsc pomiędzy gąsienicami. Ściana może znajdować się także od strony zewnętrznej gąsienic. Takie działania pozwalają tworzyć obudowy do wykopów o charakterze złożonym. Obudowy są też łamane albo nawet o kształcie łukowym. Maszynę tą stosuje się do formowania przeciwfiltracyjnych przesłon czy obudów przy wykopach. Technologia związana z wgłębnym ciągłym mieszaniem z powodzeniem stosuje się w coraz to większej liczbie inżynieryjnych obiektów. Decydujący wpływ na to mają jej zalety. Jest to przede wszystkim niska cena i wytrzymałościowe parametry.  (uprawnienia budowlane segregator)   

Narzędzie TFoW na palownicy

Osiągając założony stopień zagłębienia miecza takie działanie sprawia, że palownica załącza w gąsienicach napęd i przemieszcza się jednocześnie wykonując skrawanie gruntu oraz mieszając go z cementowym zaczynem. W ten sposób powstaje ściana fibrogruntowo – betonowa bądź ściana gruntobetonowa. Narzędzie usytuowane na palownicy, jaka posiada możliwość dokonania zmian w położeniu masztu  pozwala na to, że tego rodzaju narzędzie cechuje bardzo duża możliwość pracy. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com