fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Górski styl chalet

Styl chalet jest to kierunek w aranżacji wnętrz oraz w architekturze, który inspirowany jest alpejskimi domkami wypoczynkowymi z wysokich gór Szwajcarii, Skandynawii czy Niemiec. Domy w tym stylu są solidne, wytrzymałe i ciepłe. Styl ten wykorzystywany jest nie tylko w urządzaniu domów wiejskich, czy dużych budynków, ale również przytulnych mieszkań. (uprawnienia architektoniczne)

W nawiązaniu do natury

We wnętrzach wykorzystywane są naturalne materiały takie jak kamień, drewno, szkło. Meble oczywiście wyprodukowane są z drewna, wykończone zazwyczaj elementami kutymi. Bardzo ładnie prezentuje się kamienna podłoga okryta dywanami lub skórami. Podłoga może być również drewniana, idealnie komponuje się z drewnianymi  stropami poddasza.

W kuchni można wykorzystać płytki imitujące drewno lub kamień. Będzie to świetny materiał wykończeniowy. (uprawnienia architektoniczne 2019)

W  sypialni królują ciepłe, miękkie tkaniny. Idealne są grube koce, dywany, które tworzą kontrast z surową podłogą czy ścianami.

Okna zazwyczaj ozdabia się ciężkimi, lejącym się materiałami, zasłony są obowiązkowe. We wnętrzach w stylu chalet nie może zabraknąć roślin doniczkowych.

Kolorystyka stylu chalet

Wśród ulubiony barw stylu chalet występują ciepłe odcienie. Są to zazwyczaj kolory piaskowe, brązy, beże. Chętnie wykorzystywane są także różne odcienie brązu, które doskonale komponują się z kamiennymi i drewnianymi wykończeniami. Aranżacje opierają się przede wszystkim na kolorystyce nawiązującej do natury. (nauka do uprawnień architektonicznych)

Dodatki do wnętrz

W stylu chalet ważnym elementem jest  kominek, który wykańcza się kamiennymi płytkami. Niektóre  osoby tego typu aranżacji dodają elementy z pogranicza stylu rustykalnego, a także motywy myśliwskie. (nauka do uprawnień architektonicznych)

Meble, które są wykorzystuje się do aranżacji chalet to modele klasyczne o prostej. Wiele osób ceni sobie przede wszystkim meble z przeszłością. Dla osób lubiących nowoczesne formy, istnieje możliwość wyposażenia takiego wnętrza w minimalistyczne, drewniane propozycje. Również one dobrze odnajdą się w tego typu stylu. (program na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.