fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Gipsowe płytki to sposób na pięknie wykończone ściany

Poszukując materiałów dekoracyjnych do ścian, można zdecydować się na płytki gipsowe. Są one alternatywą do naturalnego kamienia. Dzięki nim można uzyskać oryginalne efekty. Można zakupić płytki imitujące kamień lub modele cegłopodobne. Materiał ten wykorzystywany jest do wykańczania wnętrz domowych, jak również w restauracjach, hotelach ,czy kawiarniach, stwarzając przytulny klimat.

Gipsowe płytki
Gipsowe płytki

Dzięki nim można również uzyskać eleganckie, modne ozdoby na ściany. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Zalety płytek gipsowych

Płytki gipsowe imitujące wapień, piaskowiec mają różnorodne formy i kształty bloków skalnych. Wersje płytek gipsowych mogą być zakupione w formie dekorów, które wyróżniają się charakterystycznym wzorem i dają możliwości aranżacyjne. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Trójwymiarowa powierzchnia okładzin gipsowych sprawia, że doskonale maskuje nierówności, defekty ścian, musimy idealnie je dopasowywać. Można ten materiał wykorzystać do każdego pomieszczenia. W domu oczywiście, wyłączając łazienkę, gdzie niestety panują wilgotne warunki, następuje niszczenie gipsu.

Gdzie sprawdzają się płytki gipsowe imitujące cegłę?

Płytki imitujące cegłę dobrze sprawdzają się w stylizacjach skandynawskich. Pasują również do rustykalnych wnętrz. Cegłą możemy ocieplić surowy charakter nowoczesnych aranżacji.

Kamień gipsowy wykorzystuje się na dużych powierzchniach ścian, jak również na mniejszych elementach. Dekoracyjnym kamieniem możemy obudować wnęki i umieścić tam oświetlenie po bokach, daje to bardzo ładny efekt. Kamień warto zaimpregnować, najlepiej dwukrotnie. Do oświetlenia bardzo dobre nadają się żarówki led o ciepłej, żółtej barwie. Płytki gipsowe są dobrym rozwiązaniem nawet lepszym niż kamień. Np. nie ma z nimi problemu podczas układania, docinanie płytek. Zakładanie ich wymaga prostych, niestandardowych narzędzi. W przypadku płytek gipsowych bardzo ważne jest przygotowanie podłoża, najlepiej usunąć starą farbę, zadrapania, wszystko należy dokładnie wyrównać i oczyścić. (program uprawnienia architektoniczne)

Płytki gipsowe muszą być układane od dołu, ponieważ mają dużą masę. W ten sposób ułożone wcześniej warstwy są obciążone kolejnymi warstwami.

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com