fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Odbywanie praktyki u podwykonawcy, czy wykonawcy ma istotne i duże znaczenie dla praktykanta. Odbywanie praktyki w firmie pełniącej funkcję generalnego wykonawcy polega głównie na pracach z dokumentacją, między tym przede wszystkim polega to na pracy biurowej. W takich firmach bazuje się najczęściej na podwykonawcach, stąd też do obowiązków praktykanta zalicza się najczęściej rozliczanie robót podwykonawców, pilnowanie prac budowlanych, sporządzanie obmiarów, czytanie umów, robienie dokumentacji fotograficznej, upominanie podwykonawcy w przypadku zbyt wolnego przebiegu robót budowlanych. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

W sytuacji gdy wykonujemy pracuję w małej firmie, gdzie będziemy mieć do czynienia z pracą na budowie, uzyskamy większe doświadczenie w takim właśnie zakresie.

Podczas praktyk u podwykonawcy trzeba zwracać większą uwagę na bezpieczeństwo, na solidność, precyzję wykonania danych robót budowlanych, istota jest szybka realizacja danych zadań, trzeba pamiętać, że pewne opóźnienia mogą przysporzyć nam problemów,

tak więc praktyka zawodowa w mniejszych firmach pozwala na większą styczność z prawdziwą pracą. To pozwala zdobyć duże doświadczenie zwłaszcza jeśli chodzi o egzaminy końcowe. Będzie to praca z ludźmi na budowie w różnych warunkach atmosferycznych, przy różnych czynnościach. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Dokument  który potwierdza odbycie praktyki zawodowej to oświadczenie potwierdzające odbycie praktyki zawodowej, dokument podpisywany jest przez kierownika lub patrona praktyki zawodowej. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

W przypadku osób, które odbyły praktyki zawodowe przed 25 września 2014 roku ale z jakichś względów nie przystąpił do egzaminów, mogą nadal zaliczać taką praktykę zawodową, warunkiem jest posiadanie wypełnionej książeczki praktyki zawodowej, wtedy taka właśnie książeczka była stosowana do dokumentowania praktyki. Tą książeczkę należy zarejestrować w okręgowej izbie inżynierów, należało to wykonać w danym czasie, jeżeli ktoś tego nie zrobił nie ma szansy na zaliczenie takiej praktyki. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com