fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Garderoba w domu – jak urządzić?

Najdogodniejszą sytuacją w urządzaniu garderoby jest oddzielne pomieszczenie, który będzie przeznaczony tylko i wyłącznie na nasze ubrania. Takie rozwiązanie jest bardzo dogodne i praktycznie. Warto wyposażyć je w odpowiednie meble lub wieszaki i półki. Niektórzy kupują szafy przesuwne lub umieszczają na konkretnej ścianie same półki. Odpowiednio rozplanowane pomieszczenie na ubrania pozwoli utrzymać w domu porządek. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

garderoba w domu
garderoba w domu

Oczywiście o garderobie należy pomyśleć już w trakcie projektowania domu. Najczęściej bowiem garderoby położone są blisko sypialni. W przypadku zaplanowanie garderoby dla wszystkich domowników trzeba pomyśleć o najłatwiejszej komunikacji. W takiej sytuacji najlepiej, by było zorganizować to pomieszczenie przy wspólnej łazience, czy pośrodku drogi do kilku sypialni. Garderoba posiada również wady. Zajmuje sporą powierzchnię którą można by było wykorzystać jako dodatkowy pokój. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

W przypadku, gdy jednak nie ma miejsca na oddzielną garderobę, można wykorzystać szafy wnękowe.

Najpraktyczniejsze szafy do domu

Szafy są nieodłącznym elementem wielu wnętrz. Uzyskamy porządek i harmonię oraz miejsce na różnorodne przedmioty. W sklepach dostępne są przeróżne modele od smukły wersji, po duże szafy przesuwne. Taki zakup warto przemyśleć, aby dany model był praktyczny i pomieścił sporą ilość przedmiotów. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Nowoczesne wzornictwo

Bardzo dobrze sprawują się szafy przesuwne, które posiadają sporo miejsca. Zazwyczaj mają część wyznaczoną na wieszaki, jak również dodatkowe półki. Fronty mają różne wersje od gładkich powierzchni, po wstawki z kolorowych szyb czy lustrzanych pasów.

Szafy wnękowe wykorzystywane są jako garderoby, znajdują także zastosowanie w gabinetach czy w biurach. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)Istotnym elementem w garderobie jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji, możemy to uzyskać dzięki zamontowaniu dodatkowego okna. W ten sposób pomieszczenie zabezpieczone jest przed rozwojem pleśni i wilgoci.

 

Podziel się:

Jedna odpowiedź

  1. Mam małe mieszkanko i chciałem jak najlepiej zagospodarować każdą dostępną przestrzeń, więc zamówiłem garderobę na wymiar. Bardzo polecam takie rozwiązanie! Świetnie wygląda, mogłem sobie dobrać każdy element, żeby wszystko się dobrze komponowało. Duży plus dla https://rust.pl/kolekcje/garderoby/ i ich inspiracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com