fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Garderoba na poddaszu

Obecnie w nowoczesnych domach bardzo często poddasza wykorzystuje się na cele mieszkaniowe. Przygotowuje się tam pokoje sypialne, łazienkę, a nawet garderobę. Garderoba jest bardzo pożytecznym pomieszczeniem, w którym możemy umieścić ubrania, buty, torebki. Nie musimy wyposażać naszej sypialni dodatkową szafą. Najlepiej na garderoby przeznaczyć osobne fragment poddasza, bardzo blisko sypialni. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Garderoba na poddaszu
Garderoba na poddaszu

Bardzo często garderobę łączy się wspólnym wejściem do sypialni. Wielkość garderoby uzależniona jest od wolnej przestrzeni jaką posiadamy. Wiele osób wykorzystuje min. wszelkie skosy i tak dopasowuje półki oraz szafy, aby każda wolna przestrzeń była wykorzystana. Wykorzystanie przestrzeni pod skosami wcale nie jest łatwe. Zazwyczaj zamawia się szafy na indywidualne zamówienie. Dopasowuje się je do danych wymiarów. (program na uprawnienia architektoniczne)

Należy pamiętać, iż pod skosami nie ma zbyt dużej wolnej przestrzeni, warto więc wykorzystać ją całkowicie maksymalnie. Niska zabudowa garderoby na poddaszu ustawia się wzdłuż ściany kolankowej lub wzdłuż ściany prostopadłej do niej. Wykorzystuje się też maksymalnie wysokość. Szafki wykonuje się z reguły aż do sufitu.

Wykonują zabudowę po dwóch stronach ścian, należy jednak pamiętać, by zapewnić jej również swobodną przestrzeń między półkami, by można było normalnie się ubrać i poruszać w tym pomieszczeniu. (testy 2019 uprawnienia)

Warto wziąć pod uwagę, czy największa liczba ubrań będzie wisiała na wieszakach, czy wolimy może wszystko poukładać na półkach.

Niewątpliwie zawieszenie ubrań na wieszakach jest bardzo wygodne. Wszystkie rzeczy są wyprasowane i nie będą pogniecione, jak w przypadku układania ubrań na półkach.

Wieszaki można umieszczać na drążkach poprzecznych, czy też podłużnych, albo wolnostojących stojaka. Wieszaki wolnostojące posiadają kółka, jest to bardzo ciekawe i dobre rozwiązanie, ponieważ możemy ustawić je, gdzie chcemy, nawet możemy umieścić taki wieszak w sypialni. (program uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com