fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Funkcjonalny pas nadrynnowy

Samo kupno pasa nadrynnowego nie załatwi za nas problemu. Konieczny jest także odpowiedni jego montaż, by można było mówić o jego funkcjonalności. W poprzednich artykułach streściliśmy pokrótce, czym jest pas nadrynnowy i jakie ma podstawowe funkcje. Chcielibyśmy kontynuować kwestię jego funkcjonalności, jednak w oparciu o wskazanie jego poszczególnych funkcji. (uprawnienia budowlane kontakt)

Funkcjonalny pas nadrynnowy
Funkcjonalny pas nadrynnowy

Funkcje pasu nadrynnowego

Często wydaje nam się, że wystarczy odpowiednio skonstruowane dachowe pokrycie i zakup odpowiedniego systemu orynnowania, by spełniał on swoje funkcje. Niestety, często takie myślenie prowadzi do tego, że tego typu instalacje traktowane są po macoszemu, co nieszczególnie służy konstrukcji całego domu. (uprawnienia budowlane program) Zwróćmy szczególną uwagę na dach, ponieważ nie stanowi on jedynie wykończenia naszego domu, ale także utrzymuje całą konstrukcję bryły domu w stabilnym położeniu. Jeżeli dodamy do istniejącej instalacji systemu orynnowania pas nadrynnowy, wówczas możemy liczyć na jego zabezpieczenie od wewnętrznej strony. Dzięki jego zastosowaniu możliwa jest ochrona dachu przed wilgocią i wodą. Jeżeli dodatkowo nasz pas będzie odpowiednio wyposażony, wówczas będzie on także służył poprawnemu odprowadzaniu wody do rynny i po elewacji. Dzięki jego zastosowaniu mamy także możliwość połączenia przestrzeni między rynną a dachem. To pozwoli zamaskować ewentualne niedociągnięcia w miejscach łat i kontrłat. (akty prawne uprawnienia budowlane) 

Prawidłowy montaż

Sam zakup pasa nadrynnowego powinien być odpowiednio dopasowany do posiadanego przez nas systemu orynnowania, do typu pokrycia dachowego oraz zastosowania na nim membrany. Nie możemy intuicyjnie kupić pasa nadrynnowego z nadzieją, że i tak odpowiednio zamontowany będzie dobrze pasował. Oczywiście jako kwestię niezaprzeczalną pozostawiamy wykonanie jego montażu w sposób jak najbardziej prawidłowy. Nie powinniśmy absolutnie wykonywać tego sami, ponieważ nie mamy wystarczającej wiedzy na ten temat. Niezbędni będą eksperci, którzy wykonają swoje zadanie najpoprawniej. Oczywiście, jeżeli bardzo kusi nas możliwość wykonania tego montażu samodzielnie, wówczas powinniśmy się ściśle trzymać wytycznych i wymagań producenckich w tym zakresie. Dla takich działań firma Blachotrapez przygotowała instrukcję montażu. Instrukcja ta zawiera tak wiele szczegółowych informacji dotyczących montażu, że stosowanie się do nich w odpowiedniej kolejności i całościowo pozwoli na uniknięcie szeregu błędów. Należy pamiętać, że pominięcie poszczególnych kroków podczas montażu i niestosowanie się do całościowej instrukcji użytkowania będzie skutkowało opłakanymi skutkami. Co jeszcze ważniejsze będzie to z pewnością widoczne natychmiast, zwłaszcza po ulewnym deszczu. Czy warto ryzykować? Niekoniecznie. Dlatego powinniśmy mimo wszystko zatrudnić ekipę, która się tym zajmie, by mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z przeznaczeniem i zgodnie z konstrukcją naszego dachu. (uprawnienia budowlane 2022)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com