fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Materiał dekoracyjny

Oprócz stosowania samej fugi jako jedynie atrakcyjnego elementu dekoracyjnego, warto wiedzieć, że fuga znajduje swoje zastosowanie na podłodze i w ścianie. Jakie? Przede wszystkim chroni płytki podłogowe i ścienne przed wilgocią, która z pewnością mogłaby się dostać poprzez szczeliny. Dzięki zastosowaniu fug zapobiegamy także przedostawaniu się brudu i kurzu, więc nie ma tam też pleśni i grzybów. Szczególnym rodzajem fugi jest fuga z brokatem. Niewątpliwie należy piękniejszą alternatywę dla tradycyjnych fug i może stanowić prawdziwie piękną, domową dekorację. Czy ma ona jeszcze jakieś inne właściwości oprócz tych, które posiada tradycyjna fuga? Dowiedzmy się. (uprawnienia budowlane)

Fuga z brokatem

Jaką fugę najlepiej wybrać?

Wybór jest bardzo duży. Te z brokatem są dodatkową dekoracyjną atrakcją. Jednak oprócz efektu wizualnego powinien interesować nas efekt praktyczny. Dlatego ważne jest, by fuga była odpowiednio dopasowania do warunków konkretnego pomieszczenia. Wąskie spoiny fugowe są stosowane w miejscach, które nie są narażone na oddziaływania cieplne. Jeśli jednak chcemy stosować fugi w miejscach narażonych na uwarunkowania grzewcze, jak np. balkony, tarasy czy też miejsca zewnętrzne, powinniśmy zastosować fugi, które są znacznie szersze. Takie zastosowanie pozwoli nam zapobiec ewentualnym pęknięciom i odspajaniem się fug od podłoża. Jeśli wystąpi bardzo wysoka temperatura, fuga może ulec znacznemu rozszerzeniu, wynoszącemu nawet od 5 mm do 5 cm. Fuga jest więc podstawowym elementem całego procesu kompensacji naprężeń termicznych. Jeśli zastosujemy fugę na zewnątrz, może pełnić ona w takim miejscu funkcję wentylacyjną. (uprawnienia budowlane program)

Dekoracja ścian i podłóg

W przypadku ścian i podłóg, fuga pełni głównie funkcję dekoracyjną. Wybieramy więc fugi, które odpowiadają nam pod względem wizualnym, czyli kolorystycznym. (uprawnienia budowlane kontakt) Barwy fug są bardzo różne. Obecnie możemy wybrać fugi złote, srebrne i tworzyć dowolne, dekoracyjne kombinacje. (uprawnienia budowlane 2022) Warto wiedzieć, że dobrze dobrana fuga będzie idealnie zdobiła nasze wnętrze i z pewnością niektórym pomieszczeniom nada szczególnego charakteru. Wyobraźmy sobie pomieszczenie, w którym przeważającą barwą jest kolor czarny. Jeżeli użyjemy fugi białej z drobinkami złota, bądź srebrnej stworzymy niezwykle piękną dekorację za naprawdę małe pieniądze.

Odświeżenie wnętrza

Właśnie wymiana fug, która nie jest działaniem szczególnie trudnym, może pozwolić nam na odświeżenie naszych wnętrz w bardzo tani i mało pracochłonny sposób. Zamiast więc decydować się na generalny remont, wystarczy wprowadzić do wnętrza inny kolor fug, który może je całkowicie odmienić. Fugi możemy również dowolnie wymieniać. Wprawdzie raz położona będzie służyć przez wiele lat, jednak w określonych przypadkach nie ma problemów z wymianą jej na nową. Wówczas jedyne co musimy zrobić to zeskrobanie poprzedniej spoiny i ułożenie w miejsca puste nowej, plastycznej masy. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com