fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Opakowania eko

Grupa VELUX prawie całkowicie usuwa tworzywa sztuczne i styropian z opakowań, które dotyczą okien dachowych. Tym samym idealnie wpasowuje się w trend, by minimalizować zagrożenie zaśmiecania planety. , (uprawnienia budowlane kontakt)

Firma VELUX całkowicie usuwa tworzywa sztuczne
Firma VELUX całkowicie usuwa tworzywa sztuczne

Jednorodny materiał tekturowy

90% nowych opakowań najpopularniejszych okien dachowych formy VELUX wykonane będzie tylko i wyłącznie z jednorodnego materiału tekturowego. (uprawnienia budowlane 2022) Pozwoli to oszczędzić aż do 900 ton plastiku rocznie i z całą pewnością ułatwi klientom utylizację odpadów opakowaniowych. Na całym świecie rok do roku produkuje się aż 300 milionów ton odpadów plastikowych. Badacze wskazują, że 60% tworzyw sztucznych wyprodukowanych od 1950 roku trafiło do śmieci lub – co najgorsze – do środowiska naturalnego. Nowe badania pokazują natomiast, że szczególnie rośnie ilość tworzyw sztucznych w oceanach . Dlatego opakowania okien dachowych VELUX zamiast plastiku będą zawierały tekturę, która posiada certyfikat Forest Stewardship Council.  Pozwala to zredukować aż o 13% ślad węglowy i jest szczególnie kluczowe dla realizacji celu Strategii Zrównoważonego Rozwoju.

Proces transformacji

W firmie VELUX producent i pracownicy robią co tylko w ich mocy, aby wspólna przyszłość była bardziej zrównoważona. Firma VELUX postawiła w centrum decyzji związanych z produktami przede wszystkim dobro naszej planety i środowiska naturalnego. Opakowanie, jak powszechnie wiadomo, to bardzo istotny element produktów tej firmy, więc musi być jak najbardziej przyjazne i dobre dla środowiska. (uprawnienia budowlane program) Firma VELUX w sposób znaczny zredukowała ilość tworzyw sztucznych, które są używane do pakowania i zabezpieczania okien dachowych. To bardzo ważny krok na drodze do osiągnięcia celu w zakresie prowadzenia strategii zrównoważonego rozwoju. Strategia ta została wprowadzona w życie w 2020 roku. To przewidziany na 10 lat proces stopniowej transformacji, w ramach którego firma VELUX podejmuje pionierskie działania na rzecz klimatu i skutecznej ochrony środowiska, aby osiągnąć pełną neutralność emisyjną. W tym celu tworzy się innowacyjne oraz ekologiczne produkty i prowadzi działalność gospodarczą w sposób szczególnie odpowiedzialny. Szczegóły, które należy podkreślić to takie, że plastiku nie będą już zawierały opakowania okien dachowych następujących typów: GGL, GGU, GPL, GPU, GZL, GLL, GLU. Dotyczy to zarówno tych otwieranych ręcznie, jak i tych elektrycznych. W przypadku GPU projekt obejmuje wyłącznie okna, które są otwierane ręcznie. Co także warte podkreślenia, po wyeliminowaniu z opakowań komponentów ze styropianu, klienci VELUX nie będą musieli marnować czasu na segregowanie, a także sortowanie odpadów. To z kolei sprawi, że utylizacja tych opakowań będzie zdecydowanie tańsza i bardziej wydajna. Jak widać – wprowadzanie trendów ekologicznych to dziś codzienność, a dobra utylizacja odpadów naprawdę może sprawić, że nasze środowisko i planeta będą czystsze. To z kolei czego nie da się naprawić, zawsze można poprawić.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.