fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Opakowania eko

Grupa VELUX, zgodnie z trendem eko zdecydowała się na całkowite usunięcie tworzyw sztucznych stosowanych w produkcji. Dołączyła do tego jeszcze całkowitą rezygnację z opakowań z tworzyw sztucznych, zwłaszcza tych styropianowych, które dotyczą okien dachowych. Decyzja została podjęta w kontekście braku zanieczyszczenia środowiska naturalnego. (uprawnienia budowlane kontakt)

Firma VELUX całkowicie usuwa tworzywa sztuczne
Firma VELUX całkowicie usuwa tworzywa sztuczne

Jednorodny materiał tekturowy

90% nowych opakowań będzie wykonanych z jednorodnego materiału tekturowego. (uprawnienia budowlane 2022) Oczywiście proces ten ma szczególne znaczenie w przypadku oszczędzania wykorzystania tworzyw sztucznych. Jak zaprezentowano – dzięki temu firma VELUX będzie w stanie zaoszczędzić około 900 ton plastiku przez cały rok. To naprawdę imponująca liczba, jeśli chodzi o oszczędności materiałów. Firmie VELUX przyświeca myśl, że dzięki zastosowaniu takich ograniczeń możliwa będzie także łatwiejsza utylizacja odpadów dokonywana przez klientów. Badania, które przeprowadzono w tym zakresie wskazują, że tylko do 1950r. wyprodukowano około 60% tworzyw sztucznych, które trafiły do śmieci i co nieodłączne – także do środowiska naturalnego. Najnowsze badania mówią o tym, że większość odpadów z tworzyw sztucznych trafia do mórz i oceanów. Zastosowana przez firmę VELUX jednorodna tektura do opakowań uzyskała certyfikat Forest Stewardship Council.

Proces transformacji

Aby okna były dobrze zapakowane niezbędny jest dobry materiał. W tym celu bardzo wiele czasu firma VELUX poświęciła kwestii wyboru zastępującego materiału co do stosowanych tworzyw sztucznych. Okazało się, że jest to możliwe i obecnie firma bardzo sobie je chwali. (uprawnienia budowlane program) Firma VELUX dzięki redukcji materiałów tworzyw sztucznych wpisała się idealnie w trendy eko panujące na świecie, a także na to, by być częścią Strategii Zrównoważonego Rozwoju. Strategia ta została wprowadzona w życie w 2020 roku i stanowi stopniowy proces transformacyjny w kwestii dbałości przemysłu o środowisko naturalne. Przewidziano ten proces na 10 lat. Szacuje się, że dzięki stosowaniu się do jej założeń będzie można uzyskać neutralność emisyjną. Firma VELUX wskazała poszczególne opakowania, które nie będą już zawierały plastiku i są to typy: GGL, GGU, GPL, GPU, GZL, GLL, GLU. Dotyczy to zarówno tych otwieranych ręcznie, jak i tych elektrycznych. W przypadku GPU projekt obejmuje wyłącznie okna, które są otwierane ręcznie. Dzięki temu po zakupie okien w takich opakowaniach nie będziemy musieli walczyć z segregacją odpadów i sortowaniem ich jako klienci. Ponadto przysłużymy się w znaczący sposób środowisku naturalnemu, dzięki czemu nie będziemy marnować pieniędzy na tworzywa sztuczne. Lepiej wyjść z założenia, że nawet jeśli do końca nie da się pewnych rzeczy zmienić to zawsze można je naprawić lub przynajmniej wdrożyć rozwiązania je neutralizujące w całości.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com