fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Farby pełnią przede wszystkim funkcje dekoracyjne, służą do wykańczania wnętrz. Dzisiejszy rynek oferuje mnóstwo kolorów, struktur i faktur wykończenia wnętrz przy pomocy farb. Do tego dochodzą jeszcze pewne właściwości fizyczne które ulepszają ściany. Ciekawym rodzajem farby jest forma termoizolacyjna, która oprócz podstawowej swojej funkcji poprawia izolacyjność termiczną. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Farby termoizolacyjne zapewniają ograniczenie zużycia energii w mieszkaniu.

Jak działa farba termoizolacyjna?

Ściany pomalowane farbą termoizolacyjna odbijają promieniowanie cieplne emitowane przez grzejniki. Ciepło pozostaje we wnętrzu.

Akrylowe lub silikonowe farby termoizolacyjne posiadają w swoim składzie mikropęcherzyki szklane, które wypełnione są gazem szlachetnym lub mikropęcherzyki ceramiczne wpływające na to, że powłoka malarstwa zyskuje na refleksyjności, potrafi odbijać promieniowanie podczerwone bardziej niż zwykła farba. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

W pomieszczeniach pomalowanych farbą termoizolacyjna obserwuje się wzrost temperatury we wnętrzach od 3 do 5 stopni Celsjusza. Powłoki refleksyjne sprawiają, że promieniowanie cieplne kieruje się normalnie ku sufitowy i zostaje rozproszone w taki sposób by rozkład temperatury stał się równomierny.

Farby termoizolacyjne nadają się na powierzchnie mineralne, drewnopochodne i drewniane, dzięki niemu uzyskuje się powłokę odporną na naprężenia, elastyczną i oddychającą. Większość tych preparatów posiada odporność na porastanie grzybami i pleśniami.

Zaletą jest zdolność do samoczyszczenia. Farby te maskują wszelkie rysy uszkodzenia, mechaniczne.

Farby te dedykowane są dla osób, które mimo odpowiedniej izolacji, chcą  jeszcze zaoszczędzić na ogrzewaniu, warto też wykorzystać tą farbę w przypadku, gdy nie ma się szans na lepsze ocieplenie od zewnątrz. Farby te znajdują zastosowanie często w domach energooszczędnych lub pasywnych.

Można zakupić również farby termoizolacyjne wykorzystywane na zewnątrz budynków. Producenci nowoczesnych farb do fasad często wykorzystują te właściwości termoizolacyjne. Najlepiej, aby farba tego typu była wykorzystywana na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, wtedy działanie to jest naprawdę efektywne. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0