fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Energia z gruntowej wody

Wykonanie pomiaru mocy pionowych wymienników w instalacji FCH HVAC przeprowadzić można za pomocą różnych metod. Warto wiedzieć, że każda z tych metod nie daje odpowiednich wyników. Z tego też względu w związku z tą technologią zaprojektowano specjalne pomiarowe centralki o typie PCFCHHVAC1700. Są one dopasowane do typowych pomiarów w odwiertach o mocy wynoszącej w przedziale 2-20 kW oraz przy wydajności 1700 m3/h. Centrale te wyposażone są w elektryczne nagrzewnice oraz posiadają także dwie chłodnice wraz z automatyką indywidualną. (uprawnienia budowlane cennik) 

Energia z gruntowej wody
Energia z gruntowej wody

Centrala FCH HVAC

Etap związany z pozyskiwaniem energii chłodu i ciepłą polega na transformacji energii do energooszczędnych specjalnych central. Mają one układ wyrzutni oraz czerpni. Pozwala on w znaczny sposób obniżyć po raz kolejny zużycie elektrycznej energii, jak i ciepła. Warto zastanowić się, dlaczego centrala o typie FCH pozwala redukować emitowane CO2, a innego rodzaju urządzenia, które od wielu lat pracują w systemie HVAC i mają podobną konstrukcję nie posiadają takich właściwości.  Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że centrale FCH pozwalają dokonać wyboru aplikowania oraz redukowania oporów związanych z przepływem powietrza w skali wynoszącej od 100 do 20%.  (uprawnienia budowlane program) 

Różny stopień kosztów eksploatacyjnych

Różnice w kosztach związanych z eksploatacją oraz zużyciem elektrycznej energii, jak i ciepła są wynikiem braku kosztów, jakie spowodowane są większą ilością zużywania energii związanej z pokonaniem miejscowych oporów. Warto przyjrzeć się w tym miejscu różnicom w zużywaniu energii, jaka zależy w dużej mierze od aplikacji. Różnice w kosztach wynikają także w związku z brakiem cieplnych strat oraz chłodu na kanałach, jakie prowadzą na dachu. Pojawiają się one w przypadku użycia central tradycyjnych HVAC. Istnieją instalacje, gdzie kanałowa powierzchnia, jaka instaluje się w dachowej strefie wynosi więcej niż kanały, jakie znajdują się pod dachem. To sprawia, że pojawiają się straty w energii i podnoszą się jednocześnie koszty każdych z przeprowadzanych inwestycji.  (uprawnienia budowlane segregator)   

Technologia o typie FCH HVAC

Głównym celem stosowanej technologii o typie FCH jest pozyskanie energii chłodu i ciepła z gruntowej wody. Dostarcza się ją za pomocą glikolowych instalacji do central FCHHVAC. Świeże powietrze podgrzewa się bądź chłodzi do danej pożądanej  temperatury. To powoduje skuteczne ograniczenie zużycia pierwotnej energii oraz emisji dwutlenku węgla. Tradycyjne rodzaje systemów HVAC pobierają z miejskiej sieci bądź z innego źródła ciepło, a chłód pobierany jest z agregatów lodowej wody. W takich agregatach lodową wodę produkuje się z zastosowaniem elektrycznej energii, uzyskując parametry na zasilanie +7°C oraz na powrót na poziomie +12°C. Technologia FCH w 80% zasilana jest ciepłem oraz chłodem pochodzącym z gruntowej wody. Ogrzewanie oraz chłodzenie zachodzi w bezinwazyjny oraz naturalny dla środowiska sposób. 20% brakującej energii uzupełniana jest z  miejskiej sieci z elektrycznej energii oraz z gazu. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com