fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Elektryczne podłogowe ogrzewanie

Elektryczna energia stanowi najbardziej czystą i przyjazną dla ludzi energię, która posiada najwyższy poziom technicznej „elegancji”. , (uprawnienia budowlane kontakt) Pod podłogą umieszcza się rezystancyjne elementy zasilane przy pomocy instalacji domowej przemiennego prądu. Posiadają one swój odpowiedni sterowniczy układ. Podłogowe wodne ogrzewanie, tak samo jak elektryczne powoduje, że w pomieszczeniu występuje najwyższy poziom termicznego komfortu. Z punktu widzenia architektury w środku pomieszczeń jest to idealne rozwiązanie, ponieważ ogrzewanie jest ukryte w podłodze. Idealnie wpasuje się ono w nowoczesne pasywne budownictwo i energooszczędne, które posiadają skuteczne systemy związane z cieplną izolacją bądź generują energię z fotowoltaicznych paneli znajdujących się na dachach.

Elektryczne podłogowe ogrzewanie
Elektryczne podłogowe ogrzewanie

Zalety elektrycznego podłogowego ogrzewania

Elektryczne podłogowe ogrzewanie to przede wszystkim stosunkowo niskie inwestycyjne koszty a w dalszym etapie także niższe koszty związane z eksploatacją. (uprawnienia budowlane 2022) Są one najniższe z punktu widzenia innych grzewczych systemów, które cechują się podobną jakością. Podłogowe elektryczne ogrzewanie może być głównym źródłem grzewczym, albo też stanowić uzupełnienie równoległych systemów np. w łazienkach czy kuchniach. Taki rodzaj ogrzewania sprawdzi się w każdym pomieszczeniu w budynku. Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie go pod tzw. twardymi rodzajami podłóg, takimi jak terakota, podłogi kamienne bądź gres. Nowoczesny typ grzewczych folii pozwala stosować je także na drewniane bądź drewnopochodne podłogi oraz podłogi z dywanowymi okładzinami.

Termiczny komfort przy ogrzewaniu podłogowym

Ogrzewanie podłogowe z pewnością zapewnia termiczny komfort w pomieszczeniach. Ogrzewane od dołu powietrze równomiernie unosi się do góry bez cyrkulacji powietrza, która występuje w przypadku grzejników konwekcyjnych. Grzejniki powodują unoszenie się kurzu oraz pyłu, co szkodzi zdrowiu człowieka i powoduje alergie. Wytworzone przez podłogowe ogrzewanie ciepło pozwala obniżyć poziom wilgotności w pomieszczeniach. Za pomocą tej instalacji dokonuje się eliminacji gorących elementów, jak np. kaloryfer, co stanowi bezpieczeństwo w przypadku dzieci. Podłogowe ogrzewanie jest systemem bardzo bezpiecznym oraz przyjaznym dla człowieka. (uprawnienia budowlane program)

Cechy ogrzewania podłogowego

Ważną i charakterystyczną cechą podłogowego ogrzewania jest jego rozłożenie. Grzejne elementy rozłożone na dużej podłogowej powierzchni pozwalają na to, aby ich temperatura była znacząco niższa, niż w przypadku temperatury grzejnika. Sumaryczna zużywana moc może wynosić mniej i nie powodować jednocześnie uszczerbków w cieplnym komforcie pomieszczenia. Jest to związane z tym, że ogrzewanie podłogowe pracuje przy niższym poziomie temperatury, niż ma to miejsce podczas stosowania konwekcyjnego tradycyjnego grzejnika. W konsekwencji całkowity poziom kosztów związanych z ogrzewaniem może ulec obniżeniu nawet do 10%, w stosunku do ogrzewania przy pomocy tradycyjnych grzewczych instalacji. Taki poziom obniżenia kosztów z pewnością przemawia za ogrzewaniem podłogowym. Warto na etapie projektowania prac wziąć pod uwagę takie rozwiązanie i przygotować odpowiednio podłoże pod posadzką. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com