fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ekologiczna logika

Kontynuując temat oszczędzania wody, warto wspomnieć o tym, by o prysznic stał się naszym wierniejszym przyjacielem niż wanna. Czy wiesz, ile litrów wody zużywać kąpiąc się pod prysznicem zamiast w wannie? Około pięć minut kąpieli prysznicowej kształtuje zużycie wody na poziomie 60 l. Kąpiel w wannie? Prawie dwukrotnie więcej. Oczywiście bierzemy pod uwagę sytuację, w której podczas kąpieli tej nie nalewamy jeszcze więcej wody co jakiś czas. Załóżmy, że napełnimy wannę do połowy, mając na uwadze fakt, że po zanurzeniu w wannie poziom wody znacznie się podnosi. (uprawnienia budowlane 2022) Do standardowej wanny wlewamy więc około 120 l wody, a jeśli mamy wannę o większych gabarytach – nawet 200 l. Załóżmy także, że jest czterech domowników. Gdy każdy z nich kąpie się raz dziennie (co latem jest prawie niemożliwe), zużyją razem 240 l wody pod prysznicem. A w wannie? Nawet od 440 do 800 l wody! Robi wrażenie, prawda? Prysznic pozwala nam odpowiednio redukować ilość zużywanej wody, ze względu na kontrolę ciśnienia wody. Mamy do wyboru też deszczownicę (jeśli jest zamontowana) lub słuchawkę. W dowolnej chwili możemy całkowicie wyłączyć wodę. Bardziej racjonalne korzystanie z prysznica nie oznacza, że mamy całkowicie zrezygnować z kąpieli w wannie. Wiadomo, że dla wielu z nas jest ona momentem wytchnienia od codziennych obowiązków i relaksu. Jedyne, o czym warto pamiętać to traktowanie wanny czysto okazjonalnie, natomiast mycie pod prysznicem starać się skracać. (uprawnienia budowlane program)

Ekologiczne decyzje łazienkowe cz.2
Ekologiczne decyzje łazienkowe cz.2

Spłuczka codziennym atrybutem

Ekologiczną decyzją łazienkową jest także oszczędne spłukiwanie toalety. (uprawnienia budowlane kontakt) Brzmi znajomo? Czy wiesz, że spłuczka toaletowa to najczęściej używany przedmiot w domu? Nie licząc codziennej ilości korzystania ze spłuczki przeliczając na jedną osobę, w wolne dni właśnie jedna osoba używa przycisku spłuczki od 5 do 6 razy dziennie. Aby oszczędzić jakąkolwiek ilość wody w toalecie, należy przede wszystkim skorzystać z zamontowania nowoczesnych spłuczek oraz umiejętnie korzystać, w przypadku dwudzielnej spłuczki – z małego i dużego przycisku. Za przykład niech posłuży nam wspomniana wcześniej czteroosobowa rodzina. Załóżmy, że żadne z rodziców nie pracuje w domu, a dzieci uczęszczają do szkoły. Wówczas spłuczka toaletowa używana jest około dwunastu razy na dzień. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Roczny bilans

Przy i tak oszczędnym przeliczeniu – w ciągu roku daje to 4380 spłukań. Ile daje to litrów wody? Klasyczna spłuczka 12- litrowa, czyli starszy model to około 144 l wody dziennie. Spłuczka posiadająca mechanizm dwudzielny, przeliczając, że w ciągu dnia było 12 spłukań – 8 dużym przyciskiem, 4 małym – to aż 48 l dziennie. Nowoczesna spłuczka przy tej samej ilości spłukań, w tym samym trybie – to już tylko 32 l dziennie. Różnica więc jest widoczna gołym okiem. (uprawnienia budowlane program)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com