fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Uprawnienia w specjalności: hydrotechniczna projektowa bez ograniczeń

Izba: małopolska

Egzamin ustny sesja jesienna przebiegł bardzo spokojnie. Ja do egzaminu przygotowywałem się z serwisem uprawnienia-budowlane.com. Kupiłem pakiet 3 w jednym, czyli program Uprawnienia Budowlane na komputer, Uprawnienia budowlane Android i Jednolite Akty Prawne na komputer. To był bardzo dobry wybór, bo w każdej wolnej chwili moglem powtarzać testy i w sumie było tam wszystko żeby się przygotować. U nas do sali zaprosili łącznie 5 osób która były wyznaczone na jedną godzinę. W sali były wszystkie dokumenty, w tym normy i akty prawne dla wszystkich specjalności. Każdy z nas wylosował swój zestaw pytań i mieliśmy na przygotowanie się pół godziny. Pilnowała nas jakaś sekretarka i dyskretne rozmowy były możliwe. Po wyznaczonym czasie po kolei przechodziliśmy do drugiej sali gdzie była komisja. Ja byłem niestety pierwszy, ale jak się później dowiedziałem pozostałe osoby nie mogły już korzystać z notatek i przygotowanych materiałów więc w sumie to dobrze że byłem pierwszy bo na świeżo po przeczytaniu wszystkiego. Dodam że oczywiście zdałem.  Przed komisją odpowiadałem około 15 minut. Powiem szczerze że ostatnie pytanie mi odpuścili bo tylko zacząłem mówić a oni że widać że umiem. Więc trochę samoocena poszła w górę 😉 Mam nadzieję że wypłata też pójdzie. Dziki wam za pomoc.

 

Uprawnienia w specjalności: konstrukcyjno-budowlane wykonawcze bez ograniczeń

Izba: mazowiecka

Ogólnie nie zdałem. Mam wrażenie że to czy zdajesz zależy od nastroju komisji i od tego na jaki zestaw pytań trafisz.  Moje główne uwagi: wziąć swoje materiały, głównie normy takie jak drewno, mury, żelbet, posadowienie. Pozdrawiam i do zobaczenia na najbliższej sesji.

 

Uprawnienia w specjalności: instalacje sanitarne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: pomorska
Moje spostrzeżenia to, to żeby zabrać ze sobą swoje dobrze ułożone materiały, bo w tych z Izby ciężko coś znaleźć. Przede mną te akty przeglądało już kilka osób i nie były one ułożone w żaden logiczny dla mnie sposób. Kilka osób miało swoje materiały i to był chyba bardzo dobry pomysł. Teraz wydrukowałbym je sobie sam i ułożył według ważności.

 

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjna mostowa wykonawcza bez ograniczeń

Izba: mazowiecka
Wylosowane pytania to tylko początek do rozmowy. Do każdego pytania miałem jeszcze zadawane dodatkowe, mimo że odpowiadałem na każde.

 

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjna mostowa projektowo-wykonawcza bez ograniczeń

Izba: mazowiecka
Materiały bardzo dobrze na ustny przygotowałam. Zadzwoniłam do Izby i zapytałam co będę mogła wnieść. Usłyszałam że normy i rozporządzenia bez problemu, więc wszystko spakowałam w segregatory. To był dobry pomysł. Zdałam bez problemu. Egzamin ustny sesja jesienna na uprawnienia budowlane nie był taki straszny 🙂 Moja najważniejsza uwaga: skup się głównie na PB, warunkach technicznych i swoich ustawach dla danej branży. Komisja dość szczegółowo dopytywała. Co, gdzie jak… Z jednego pytania robili 5 innych. Mierzyli mi dokładnie czas na udzieloną każdą odpowiedź.

 

Uprawnienia w specjalności: konstrukcyjno-budowlane wykonawcze bez ograniczeń

Izba: opolska
Na egzamin zabrałam Poradnik Majstra Budowlanego. Okazał się pomocny. Można było wnieść wszystko co się chciało. Nikt tego nie sprawdzał. Komisja dopytywała, ale jak widzieli że umiem to odpuszczali. Dobrze jest pozaznaczać ważne punkty ustaw aby wiedzieć co gdzie jest. Radzę robić spisy treści itd.

 

Uprawnienia w specjalności: konstrukcyjno-budowlane projektowe bez ograniczeń

Izba: świętokrzyska
Wszelkie normy i rozporządzenia  były dostępne na egzamin ustny sesja wiosna (nawet poradnik majstra budowlanego z tego roku). Do sali przygotowania Pani wpuszczała co 5 min. Chłopak przede mną nie umiał za dużo i powiedzieli mu: niech Pan powie nam coś interesującego z budowy (był na kursie, przypadek? nie sądzę). No i ja patrząc n a jego wiedzę nabrałem pewności siebie i wydaje mi się że odpowiadałem płynnie i dobrze. Komisja ogólnie przekrojowa, jedna kobieta ostra jak żyletka, reszta raczej stonowani i ludzcy. Nie trzeba wiedzieć wszystkiego, ważne by umieć to odszukać.

 

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjna mostowa wykonawcza bez ograniczeń

Izba: pomorska

Ważne to jakie pytania się wylosuje. Jedne zestawy są banalnie łatwe, inne trudne. Ale jak to mówią nie ma pytań trudnych i łatwych. Te które umiemy zawsze są łatwe. Więc wylosowanie pytań to loteria. Jak je czytałem to wydały się łatwe, ale jak doszło do rozmowy z komisją to już tak łatwo nie było. Dużo dopytywali, a czasami tak konstruowali pytania że nie wiedziałem o co im chodzi. Ale uważam że egzamin to formalność, każdy z nas prędzej czy później musi to zdać.

 

Uprawnienia w specjalności: konstrukcyjno-budowlane projektowe bez ograniczeń

Izba: pomorska
Komisja jaka mi się trafiła na egzaminie na uprawnienia budowlane była bardzo przyjazna. Losujesz pytania, przygotowujesz się kilkadziesiąt minut i odpowiadasz. Wylosowane pytania nie powtarzają się tego samego dnia. To znaczy całe zestawy, bo poszczególne pytania mogą się powtórzyć. Zestawów ogólnie mają bardzo dużo. Najlepiej mówić zwięźle, aby ograniczyć możliwość zrobienia błędu. Warto znać podstawy, bo o to się czepiają bardzo, czyli co to jest zwichrzenie, jakie są klasy betonu itd. To są zazwyczaj pytania pomocnicze.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com