fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Efektowne wykończenie elewacje domu

Wykończenie elewacji domu to nie tylko wykorzystanie tynków cienkowarstwowych, ale również innych nowoczesnych materiałów budowlanych. Jednym z nich są panele elewacyjne, które służą do obudowy ścian i fasad różnych rodzajów budynków.

Efektowne wykończenie elewacje domu
Efektowne wykończenie elewacje domu

Okładzina ta wykorzystywana jest do wykańczania budynków mieszkalnych, ale także budynków przemysłowych, supermarketów, hal magazynowych czy nowoczesnych budynków architektonicznych. (program na uprawnienia architektoniczne)

Kolejnym rodzajem okładzin elewacyjnych są drewnopochodne okładziny. Jednym z tańszy propozycje jest siding okładzinowy winylowy. Nowoczesne materiały budowlane do złudzenia przypominają drewno. (testy 2019 uprawnienia)

Ciekawą propozycją jest również sztuczny kamień, bardzo popularny do układania elewacji. Występuje w formie płytek imitujących kamień, który najczęściej jest tańszy od surowca naturalnego. Okładziny ze sztucznego kamienia nie wymagają impregnacji.

Wiele osób decyduje się również na płytki imitujące cegłę klinkierową. Zazwyczaj płytki przyklejane są do ocieplenia z płyt styropianowych. Grubość warstwy izolacyjnej w tych miejscach będzie zazwyczaj większa o 3 cm, aby uzyskać jednolitą, równomierną powierzchnię. Niektóre osoby zostawiają płytki klinkierowe z deskami drewnianymi.

Kamienne wykończenie elewacji

Wśród kamiennych paneli i płytek do wykończenia elewacji wyróżniamy takie surowce jak granit, jest to kamień występujący w wielu odmianach kolorystycznych, jest bardzo wytrzymały i odporny na mróz ścieranie i wilgoć. Wapienie posiadają miękką i porowatą strukturę, występują w odcieniach bieli,beżu i szarości. Łatwo ulegają obróbce. (program uprawnienia architektoniczne)

Trawertyn to kolejny kamień pochodzenia wapiennego, który występuje w odcieniach bieli, beżu, żółci, brązów i czerwieni. Bardzo często w wykończeniach elewacji wykorzystuje się także piaskowce i łupki.

Bardzo ciekawą propozycją są także dolomity.Mają jednorodną, drobnoziarnistą, zbitą strukturą. Najczęściej występują w kolorze kremowym, szarym, żółtym lub pomarańczowym.  Dolomity są wysoce mrozoodporne. Na elewacjach stosowane są w postaci regularnych lub nieregularnych płytek okładzinowych. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com