fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Efektowna elewacja domu- istotny jest trafny wybór

Kolor ścian zewnętrznych jest bardzo ważny dla wyglądu całej budowli. Dzięki odpowiedniemu kolorowi elewacji można ukryć mankamenty projektu, pewne niedoskonałości, które powstały przy budowie, można też nadać nowego charakteru danej posesji, warto wybrać elewację, która będzie współgrała z otoczeniem. Kolor tynku zewnętrznego powinien być dostosowany do okolicy. Zazwyczaj można się zasugerować się kolorystyką wybraną przez sąsiadów. Jeżeli np. wybrali odcienie kremowe, to lepiej nie wyłamywać się z mocnymi kolorami, aby zapanowała harmonia na osiedlu. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Efektowna elewacja domu
Efektowna elewacja domu

 

Jeśli chcemy powiększyć optycznie budynek, warto zaopatrzyć się przede wszystkim w jasne odcienie. Jasna elewacja dopasowana do otoczenia powoduje  wtapianie się budynku do całości.

Wybór elewacji do danego koloru  dachu –właściwe zestawienie barw

Do czerwonego, tradycyjnego dachu najodpowiedniejsze będą kolory beżowe, piaskowe, kremowe, odcienie ciepłe. Wiele osób sięga po jasny beż, który doskonale komponuje się z temperaturą czerwonego dachu, należy wymienić tutaj również słoneczne tony lekko wpadające w odcień pomarańczy, może też być subtelne róż. (testy 2019 uprawnienia)

Do grafitowego dachu pasuje biel, która może wpadać w różne tony, mogą to być np. szarości. Elewacja szara jest dedykacją dla miłośników nowoczesnych form i architektury.

Bardzo dobrze z grafitem komponuje się błękit, czy zielony, odcienie groszkowej zieleni. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Czarny dach prezentuje się bardzo elegancko, jednakże elewacja powinna być jasna, może stanowić wyraźny kontrast. Oczywiście idealne do takiego dachu będą również odcienie śmietankowe, ecru, marmurowe. Dla zwolenników różnych kolorów dedykuje się zieleń oraz błękity. Bardzo żywy jest obecnie trend nawiązujący do naturalnych barw. Najczęściej barwy te są naturalne, chłodne, stonowane. Nawet kolory drewna  powinny być chłodne. (program na uprawnienia architektoniczne)

 

 

 

 

 

Podziel się:

2 odpowiedzi

  1. Rodzaj, kolor elewacji rzecz gustu. Ważny jest materiał użyty do ocieplenia. Ostatnio w branży często rozmawia się o tym, że wielu producentów oszukuje podając parametry produktu niezgodnie z tym co jest w rzeczywistości, zdarza się to nawet w przypadku znanych producentów. Dlatego jeśli producent deklaruje, że produkt posiada rekomendacje ITB, zawsze należy sprawdzić, czy aby na pewno

  2. Rodzaj, kolor elewacji rzecz gustu. Ważny jest materiał użyty do ocieplenia. Ostatnio w branży często rozmawia się o tym, że wielu producentów oszukuje podając parametry produktu niezgodnie z tym co jest w rzeczywistości, zdarza się to nawet w przypadku znanych producentów. Dlatego jeśli producent deklaruje, że produkt posiada rekomendacje ITB, zawsze należy sprawdzić, czy aby na pewno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com