fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dźwig – niezastąpiony sprzęt na placu budowy

Bez względu na to czy rozpoczynamy nową budowę, czy remontujemy stary, zaniedbany budynek, podczas prac może okazać się, że potrzebujemy dodatkowego sprzętu. Nie wszystkie prace budowlane możemy wykonać przy pomocy pracowników albo przy użyciu prostych elektrycznych narzędzi. Niekiedy potrzebujemy cięższego sprzętu na placu budowy. Kiedy trzeba przenieść element budynku o większej wadze, pomocny może okazać się dźwig (egzamin na uprawnienia budowlane). Patrząc na budowy w wielu miastach, możemy zauważyć tego rodzaju maszyny. Świadczy to o tym, że dźwig jest niezastąpiony w pracach budowlanych. Pomoże podczas przenoszenia ciężkich elementów, ułatwiając tym samym prace na placu budowy. Jednak problem dla wielu firm stanowi pytanie, czy warto go kupować? A może wypożyczyć?

Dźwig budowlany
Dźwig budowlany

Co zrobić w sytuacji, gdy nie posiadamy dźwigu?

Nie wszystkie firmy mają na stanie dźwig, który pomoże np. podczas rozbiórki danego budynku (testy uprawnienia budowlane). Jeżeli nie mamy go na stanie, należy skorzystać z usług dźwigowych. Jest to najlepsze rozwiązanie w takim przypadku. Jeżeli korzystamy z zewnętrznych usług dźwigowych musimy pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu terenu. Podczas przenoszenia ciężkich elementów, obiektów, istnieje duże niebezpieczeństwo. Dany element może np. wysunąć się i zranić przypadkową osobę bądź jednego z pracowników na placu budowy. Takie zdarzenia są niedopuszczalne.

Czy zakup takiego sprzętu może się zwrócić?

Zakup przez firmę budowlaną dźwigu nigdy, w żaden sposób nie zwróci się (program egzamin uprawnienia 2021). Najlepszą z opcji, jaką można wykorzystać jest skorzystanie z usługi zewnętrznej firmy. Dokonując wynajmu sprzętu albo korzystając z usługi zewnętrznej daje nam możliwość korzystania z nowoczesnych maszyn. Poradzą sobie z każdą pracą na budowie. Właśnie z tego względu wybór tej opcji jest najlepszy. Warto to przemyśleć i podjąć odpowiednie decyzje.

Bezpieczeństwo na placu budowy

Zarówno właściciel budowy jak i kierownicy, którzy zarządzają daną budową nie mogą pozwolić sobie na sytuację, gdzie podczas pracy dźwigu teren jest niezabezpieczony, nie mówiąc już o zranieniu kogoś podczas wykonywania prac (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Ważnym aspektem na placu budowy jest bezpieczeństwo. Jeszcze bardziej należy o nie zadbać, gdy korzystamy z usług dźwigowych z firmy zewnętrznej. To na kierowniku oraz właścicielu budowy ciąży obowiązek zapewnienie bezpieczeństwa podczas wykonywania prac. Korzystając z usług zewnętrznych firm, pozwolą one przede wszystkim zaoszczędzić pieniądze. Nie warto dokonywać zakupu ciężkiego sprzętu, jakim jest dźwig, jeżeli będziemy korzystać z niego sporadycznie. W takiej sytuacji inwestycja nie zwróci się nigdy, a dodatkowo poniesiemy bardzo duże koszty związane z zakupem.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com