fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dylatacyjne rodzaje wytrzymałych trzpieni

Firma Schöck posiada w swojej ofercie gotowe dylatacyjne trzpienie, które przenoszą poprzeczne siły oraz dzięki nim można zrezygnować ze skomplikowanych tradycyjnych rozwiązań, do jakich należą ślizgowe łożyska, a także wsporniki. Dylatacyjne rodzaje trzpieni od firmy Schöck o typie Dorn LD i SLD pozwalają w prosty sposób projektować oraz wykonywać deskowania, a montowanie zbrojenia staje się w związku z tym prostsze. Zastosowana tutaj wysokiej jakości szlachetna stal daje gwarancje, że stworzone połączenie jest pewne i nie ma tu potrzeby konserwowania go. (uprawnienia budowlane 2022)  

Dylatacyjne rodzaje wytrzymałych trzpieni
Dylatacyjne rodzaje wytrzymałych trzpieni

Dylatacyjne szczeliny

Szczeliny dylatacyjne są bardzo ważne, i muszą się one znaleźć, aby uniknąć pojawienie się rys. Rysy te tworzą się w związku z materiałem, który się wydłuża. Jest to efekt związany z oddziaływaniem temperatury przy całych budynkach bądź przy betonowych elementach. Budowlane elementy oddziela się szczeliną i należy je podeprzeć. W ten sposób będą one przenosić wszelkie obciążenia. W związku z tym po dwóch stronach dylatacji projektuje się konsole, bądź też zastosowanie znajdują podwójne ściany. Takie rozwiązania wiążą się jednak z pracochłonnością oraz czasochłonnością i dodatkowo wymagają one także posiadania dodatkowego miejsca. Dostępne jest jednak rozwiązanie, które poprawi efektywność pracy oraz zapewni odpowiednią jakość. Są to trzpienie od firmy Schöck o typie SLD i LD.  (uprawnienia budowlane segregator )  

Wysokiej jakości dylatacyjne trzpienie

Firma Schöck posiada w swojej ofercie trzpienie, o wysokiej klasie odporności na ogień wynoszącej R120.  (uprawnienia budowlane kontakt)  Dodatkowo Dorn LD to pierwszy taki element, który posiada europejską techniczną ocenę ETA-16/0545 i zaklasyfikowano go jako nośne rodzaje złączy do żelbetowych konstrukcji. Zarówno materiały, które są wysokiej jakości, jak i certyfikaty są potwierdzeniem niezawodności dylatacyjnych trzpieni, dlatego też jest to idealny produkt do stosowania przy zaawansowanych i bardzo wymagających konstrukcyjnych budynkach. Firma Schöck oferuje trzpienie dylatacyjne w korzystnych cenach, które cechują się bezpieczeństwem oraz przemyślanym rozwiązaniem dla mocowania attyk, balkonów oraz stropów.  (uprawnienia budowlane program) 

Trzpienie dylatacyjne od Schöck Dorn

Rozwiązaniem, które będzie najbardziej efektywne jest przeniesienie przekrojowych sił w dylatacyjnych szczelinach przy zastosowaniu trzpienia o typie LD od Schöck Dorn. Za pomocą trzpienia łączy się budowlane elementy które graniczą ze sobą, bez obowiązku stworzenia dodatkowych konstrukcji. Takie rozwiązanie pozwala przenosić poprzeczne siły i jednocześnie zapewnia niezbędną pracę w konstrukcyjnej części. Trzpienie wykonuje się ze szlachetnej stali, bądź też ze stali ogniowo ocynkowanej w 5 różnych średnicach. To pozwala optymalnie dobrać trzpień LD do danego obciążenia i w związku z warunkami, jakie panują w środowisku. Wykorzystanie stali o wysokim stopniu wytrzymałości pozwoliło inżynierom oraz projektantom firmy Schöck zwiększyć nośność trzpieni aż 3,5 krotnie, porównując je do trzpieni Dorn Schöck o typie ESD. Taka innowacja stworzyła możliwość stosowania trzpieni o mniejszych średnicach do identycznych obciążeń. (uprawnienia budowlane) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com