fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Drzewo egzotyczne w domu

W domach bardzo często wykorzystuje się drewno egzotyczne jako materiał wykończeniowy. Nie jest to tani surowiec, jednakże charakteryzuje się szczególną trwałością i wytrzymałością, a także walorami estetycznymi. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Drzewo egzotyczne w domu
Drzewo egzotyczne w domu

Różne gatunki drzew egzotycznych

Poleca się np. drzewo lapacho, określane jako orzech brazylijski, lub diamentowy. Jest popularny, wyróżnia się kolorem i wysoką wytrzymałością, klasa twardości to A. Najczęściej wykorzystuje się go do wykonywania tarasów, sprawdza się w różnych warunkach pogodowych.

Drzewo tekowe pochodzi z Tajlandii oraz Indii. Cenione jest za swoją stabilność i trwałość, a także ładny układ słoi. Ten gatunek drzewa odporny jest na insekty  oraz grzyby, działanie wody. Najczęściej nie wymaga nawet zabezpieczenia chyba, że przed promieniowaniem UV, jeżeli wykorzystywany jest na zewnątrz domu. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Obecnie drewno tekowe jest jednym z najdroższych gatunków drzew.Verba to drewno pochodzące z Indonezji. Posiada dużą twardość oraz ciemnobrązową lub czerwoną barwę. Stosuje się na budowanie parkietów przemysłowych. Wykorzystuje się jako element wykończeniowy wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. (testy uprawnienia architektoniczne)

Drewno kokosowe zwanej palmowym pochodzi z Azji. Ma bardzo ładny wygląd, posiada niejednorodną strukturą włókien. To jednak utrudniona obróbkę mechaniczną i ręczną.

Gdzie możemy wykorzystać drewno egzotyczne?

W przypadku kuchni i łazienek sprawdzi się drewno egzotyczne o małym skurczu z naturalnymi olejami, które ochronią je przed wilgocią, istotne jest,by  nie odbarwiały się. W przypadku projektowania blatu, wykorzystuje się drewno twarde, odporne na zarysowania. Idealna do tego będzie bambus merabu, czy mahoń. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

W przypadku sypialni i pokoju dziennego wybiera się różnorodne gatunki drzewa, które są wytrzymałe i średnio twarde np. mahoń czy bambus.

Na podłogę z drewna egzotycznego nadaje się przede wszystkim bambus oraz marabu. Można je wykorzystywać również do produkcji schodów. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Drewno egzotyczne wykorzystuje się również do produkcji mebli do domu, a także mebli ogrodowych. Tutaj znowu mowa o drewnie merabu, który jest gatunkiem dekoracyjny, więc stoły krzesła komody będą idealnym elementem, w których można wykorzystać właśnie to drewno. Bardzo chętnie również używa się w meblarstwie mahoniu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com