fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Drewno w ogrodzie jakie zabezpieczyć?

Drewno jest pięknym surowcem do wykończenia wnętrz, jak również na zewnątrz, może służyć dekoracji, a także jako praktyczne rozwiązanie w wielu konstrukcjach. Jest przez wszystkich cenione za swój ładny wygląd i trwałość.

Drewno w ogrodzie jakie zabezpieczyć?
Drewno w ogrodzie jakie zabezpieczyć?

W ogrodach wykorzystuje się go najczęściej do wykonywania mebli ogrodowych, a także jako wykończenie np. tarasu. Niestety słońce, wiatr, śnieg, deszcz wpływają na kondycję drewna. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Drewno odpowiednio przygotowane, zaimpregnowane, będzie bardzo dobrze wyglądało i pełniło swoją funkcję.

Różnorodne preparaty zapewniające odpowiednią pielęgnację tarasu

Poszukując odpowiednich środków, warto wybrać środki ochronno-dekoracyjne do drewna. Zanim jednak dokonamy zakupu danego produktu warto określić rodzaj drewna, z którego wykonane są dane meble czy powierzchnia.

Powierzchnię tarasu należy odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem: promieniowania UV, przed wodą oraz zapewnić odporność na ścieranie. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

W wyniku długotrwałego działania wilgoci, drewno poddawane jest szybszemu atakowi szkodników, grzybów, pleśni. Zmienia swoj swój kolor, traci pierwotny blask. Również słońce niszczy strukturę drewna, obniża jego wytrzymałość. Taras powinien być zabezpieczony za pomocą wysokiej jakości oleju o dużej zawartości żywicy.

Meble ogrodowe zazwyczaj konserwuje się jeszcze przed sezonem. Najczęściej wykonuje się to lakierobejcami. Drewno odpowiednio się oczyszcza przed aplikacją środka ochronno-dekoracyjnego. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Różnorodne preparaty do drewna

Najczęściej w celu zabezpieczenia przed wilgocią i słońcem stosuje się impregnaty lub oleje do drewna, następnie pokrywa się je odpowiednimi lakierami transparentnymi,  niektórzy również na tą warstwę  nanoszą farbą kryjącą. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Impregnaty zawierają substancje zapobiegające rozwojowi pleśni i grzybów oraz owadów. Zabezpieczają również drewno przed wilgocią. Wśród impregnatów wyróżniamy impregnaty koloryzujące, które chronią drewno przed działaniem warunków atmosferycznych, jak również pochłaniają promieniowanie UV i zabezpieczają drewno przed zmianą koloru.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com