fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Drewno jako idealny materiał wykończeniowy

Drewno jest znanym od zawsze materiałem wykończeniowym, który charakteryzuje się pięknym wyglądem. Jeśli chodzi o trwałość i wytrzymałość to oczywiście materiał ten musi być odpowiednio zaimpregnowany i zabezpieczony, by służył nam przez lata. Mamy dostęp do różnych gatunków drzew, w tym gatunków rosnących w Polsce, jak również  drzew egzotycznych, które charakteryzują się szczególną wytrzymałością, a także produktów uzyskiwanych w wyniku różnych procesów oddziaływania na drewno. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Drewno jako idealny materiał wykończeniowy
Drewno jako idealny materiał wykończeniowy

Termo drewno jako idealny materiał wykończeniowy

Termodrewno jest to materiał wykończeniowy, który uzyskujemy w wyniku skomplikowanych procesów oddziaływania na drewno. Jest to przede wszystkim kilkuetapowa obróbka termiczna drewna z wykorzystaniem pary wodnej.

W wyniku działania temperatury wyróżniamy różne zabarwienia drewna. Im wyższa temperatura, tym drewno jest ciemniejsze. Przypomina swoim wyglądem odmiany egzotyczne.

Najczęściej w Polsce dostępne są wyroby z thermo sosny, dębu, buku, jesionu, świerku, jodły czy topoli. Deski tego typu można wielokrotnie szlifować bez obaw o utratę barwy. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Drewno egzotyczne

Egzotyczne drewno charakteryzuje się pięknym wyglądem, trwałością. Drewno egzotyczne posiada różne kolory, może być białe, pomarańczowe, zielone, szare, różowe, fioletowe lub czarne, zazwyczaj jest pozbawione wzorów, jedynie pokryte jest siatką słojów przypominających akwarelowe plamy, regularny pasy lub. Ten ciekawy wygląd idealnie pasuje do nowoczesnych mebli i podłóg. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Drewno egzotyczne jest wielką możliwością na ciekawe aranżacje i wykorzystanie bogactwa kolorów i wzorów. Nasze krajowe gatunki niestety nie zapewniają nam takich barw. Możemy to osiągnąć dzięki drewnu egzotycznemu. Mowa tutaj o oliwkowej zieleni, szarości, czerni. Są to kolory modne. Można również zakupić drewno w kolorze różowym i fioletowym, często też mamy do czynienia z bogatym usłojeniem od rozmytego po bardzo wyrazisty wzór. Niektóre gatunki mają charakter świetlisty, z połyskiem nawet perłowym, inne posiadają tylko połyskującej nitki albo warkocze. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com