fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

 Domy z prefabrykatów karamzytowych

Są to domy ekologiczne, ponieważ karamzyt jest materiałem budowlanym ekologicznym, sprzyjającym środowisku. Charakteryzuje się szczególną dbałością, wieloletnią żywotnością. Jest odporny na działanie wilgoci i pleśni, grzybów, kwasów. Ściany kermazytowe nie wymagają wykańczania tynkiem wewnętrznym, są wystarczająco gładkie. Jest to materiał, który umożliwia wprowadzanie do domu równych łuków, skosów, elementów dekoracyjnych. Ocieplone ściany keramzytowe właściwie akumulujący ciepło, dzięki temu stworzony jest umiarkowany mikroklimat. Przygotowane elementy ścienne mają zazwyczaj wysokość piętra i doskonale nadają się do wznoszenia budynków jednorodzinnych, jak również wielokondygnacyjnych domów. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

 Domy z prefabrykatów karamzytowych
Domy z prefabrykatów karamzytowych

Cechy charakterystyczne keramzytu

Keramzyt jest  ciekawym materiałem, posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne, małą nasiąkliwość i bardzo często jest wykorzystywany w budownictwie. Znajduje zastosowanie także w drogownictwie, ogrodnictwie oraz jako element dekoracyjny. Ten materiał budowlany jest lekkim kruszywem ceramicznym, który powstaje w wyniku wypalania specjalnego rodzaju gliny pęczniejącej, z której wykonuje się małe kuleczki. Cały proces wypalania przebiega w temperaturze około 1150 stopni. Podczas procesu wypalania gliny zwiększa swoją objętość i pozyskuje specyficzne właściwości. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Granulki karmazynu  posiadają bardzo dobre parametry izolacyjne, w procesie izolacji cieplnej jaki  i akustycznej. Keramzyt charakteryzuje się również niepalnością oraz odpornością na rozmaite czynniki biologiczne np. działanie pleśni, owadów, grzybów czy gryzoni.

Keramzyt jest jednym z droższych materiałów po, który chętnie się sięga.

Z keramzytu wytwarza się lekkie bloczki, kształtki oraz pustaki, które służą do budowy domu. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Z keramzytu wytwarza się również zaprawę ciepłochronną, systemy kominowe, pustaki ścienne i pustaki stropowe. Pustaki z keramzytobetonu posiadają wyprofilowane boki. Budowane są z nich ściany dwuwarstwowe i trójwarstwowe, a także ściany konstrukcyjne wewnętrzne.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com