fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Domy prefabrykowane

Coraz bardziej popularne stają się domy wykonywane z prefabrykatów. Dużą zaletą jest szybki czas realizacji inwestycji, wcześniej w fabryce przygotowywane są elementy ścian, stropów i dachu. Każdy element posiada swoją kartę oraz specyfikację wszystkich materiałów wykorzystywanych do jej przygotowania. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Domy prefabrykowane
Domy prefabrykowane

Wybór odpowiedniego projektu

Elementy budynków przygotowywane są w fabryce. Każdy element posiada specyfikację wszystkich materiałów wykorzystywanych do jej przygotowania, właściwie każdy etap budowy podlega dokładnej kontroli. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Wybór domu z prefabrykatów jest bardzo wygodny. Możemy obejrzeć dokładnie ofertę i wybieramy model. Dalej firma zajmuje się całym procesem produkcji, montażem gotowych elementów na budowie. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Szybki czas budowy

Wielką zaletą tego typu budowli jest fakt, iż prace na placu budowy redukuje się do minimum. Budowle te wykonuje się również zimą i w niesprzyjających warunkach. Najszybciej buduje się domy w technologiach suchych. Przykładem są domy w szkielecie drewnianym. W tym przypadku proces produkcji elementów w fabryce trwa około 4 dni. Następnie od 2 do 7 zajmuje montaż domu na placu budowy. Kolejnym etapem są prace wykończeniowe na zewnątrz i wewnątrz. Najczęściej dom wykończa się w ciągu trzech miesięcy. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Etapy budowy domu

Pierwszym etapem jest oczywiście wybór odpowiedniego projektu, dla którego uzyskuje się pozwolenie na budowę, na tej podstawie architekci zajmują się prefabrykacją, przygotowują poglądowe rysunki, które przedstawiają usytuowanie domu na działce, jego sposób wykończenia oraz wykończenie elewacji. Większość ważnych decyzji podejmowana jest na etapie projektu, należy pamiętać że domy z fabrykantów są energooszczędne, mamy zapewnione tutaj odpowiednie ocieplenie, materiały budowlane są zazwyczaj ekologiczne.  W  domach wykonany z prefabrykatów łatwiej jest wyeliminować mostki cieplne.

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com