fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Domowa instalacja elektryczna

Zamontowanie instalacji elektrycznej w nowo wybudowanym domu, to chyba jeden z trudniejszych etapów, który nas czeka, choć mogłoby się wydawać, że tym etapem była sama budowa. Jest to trudne zadanie, które trzeba wykonać od początku.(uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Domowa instalacja elektryczna

Fachowiec z odpowiednimi uprawnieniami wykonuje bardzo niebezpieczną pracę. Jego zadaniem jest ułożenie kabli, które nie mogą zagrać zdrowiu domowników. Dotyczy to szczególnie osób straszy oraz dzieci. Postępując zgodnie z zasadami fachowiec zakładając instalację zazwyczaj używa przewodów płaskich, które znajdują się bezpośrednio w tynku, w jego płytkim zagłębieniu. Głównie należy zadbać o bezpieczeństwo pracy fachowca, jak i o późniejsze użytkowanie instalacji.(egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Aluminiowe blaszki stosowane są do umocnienia szerokich przewodów o rozpiętości pięciu żył. Przypina się je kołkami rozporowymi, bezpośrednio do ściany.(program uprawnienia budowlane)

Umieszczenie kabli i przewodów

Istnieje kilka podstawowych zasad, o którym musi pamiętać każdy fachowiec przy montowaniu kabli. Musi on mieć na uwadze, że nie każdy dom jest identyczny i musi on dopasować instalację do danego pomieszczenia, tego jakie urządzenia i gdzie są w nim planowane. Przewody absolutnie nie mogą być umieszczone blisko drzwi i okien. Puszki instalacyjne to urządzenie, które łączy wszystkie przewody elektryczne. Na te tradycyjne rozwiązania stawiają zazwyczaj inwestorzy, jednak istnieją nowsze, inne sposoby. Takie nowoczesne rozwiązanie stosuje się, gdy nacięcia w ścianie są głębsze i używa się elastycznych przewodów bezpośrednio w rurkach. . Najczęściej jednak stawia się na przewody płaskie.(uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com