fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jeden z materiałów budowlanych wykorzystywanych do budowy domu to karmazyt betonowy.

Podejmując decyzję o wyborze takiego materiału należy wybrać jeszcze technologię w jakiej będzie wzniesiony, czy będzie to murowany dom czy prefabrykowany. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

W przypadku technologii murowania wykorzystuje się pustaki, bloczki, kształtki, karmazyty betonowe są bardzo wytrzymałe i pozwalają na budowanie nawet trzykondygnacyjnych  budynków. Z tego materiału wykonuje się fundamenty, ściany konstrukcyjne, nośne, działowe, nadproża, kominy i stropy. Budowanie domu w technologii z prefabrykatów betonowych jest popularne, ponieważ uzyskujemy cały budynek w bardzo szybkim tempie w porównaniu z technologią murowania. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Gotowe prefabrykaty powstają w fabrykach, są przywiezione na plac budowy, przy użyciu dźwigu montuje się je na przygotowanych fundamentach. Prace montażowe nie wymagają żadnego docinania, doprecyzowania tych elementów, ponieważ dokładnie są przygotowane w fabrykach. Można także zakupić gotowe schody z betonu. Co ciekawe ściany wykonane z prefabrykatów są nieco cieńsze w porównaniu z murowanym. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Elementy kermazybetonowe przypominają produkty ceramiczne, jednakże są o wiele lżejsze od nich. Pustaki ścienne są wyprofilowane, ścianki boczne posiadają wpusty i wypusty. Dzięki temu szybciej muruje się ściany. Wyróżnia się różne grubości muru, najczęściej spotyka się:

pustaki o szer.: 36,5 i 38 cm – do wznoszenia zewnętrznych ścian jednowarstwowych,

-pustaki o szer. 24 cm – przeznaczone na warstwę nośną ścian dwu- i trójwarstwowych-pustaki o szer. 8-18 cm – do budowy ścian działowych W domach z prefabrykatów betonowych znajdują zastosowanie stropy z prefabrykatów betonowych, wykorzystuje się także inne technologie na przykład płytę monolityczną, płyty kanałowe, stropy drewniane. Wyborów jest wiele, istotne jest to, by efekt końcowy był zadowalający inwestora i odpowiadające jego potrzebom. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlanePodziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com