fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dom styl rustykalny blisko natury

Dla osób ceniących sobie swojski klimat i naturę, idealny jest styl rustykalny. Jeżeli mamy dość nowoczesnych minimalistycznych, miejskich aranżacji, poszukujemy czegoś nowego, gdzie możemy odpocząć, zrelaksować się, mieć kontakt z naturą, warto zdecydować się na styl rustykalny. W takich wnętrzach nie musimy ograniczać się z dodatkami, bibelotami, które kochamy, możemy ozdabiać nimi półki i pokoje. (testy uprawnienia architektoniczne)

styl rustykalny
styl rustykalny

Cechy stylu rustykalnego

W stylu rustykalnym dominuje naturalna kolorystyka, jasne tony, barwy pastelowe, które dobrze komponują się z drewnem. Są to beże, brązy, ecru, biel, delikatne róże. Do pożądanych tkanin należy len, bawełna, wełna. W stylu rustykalnym wykorzystywane są naturalne materiały, przede wszystkim drewno, a z niego wykonywane są najczęściej meble, które często stylizowane są na modele stare. W tym celu wykonuje się np. przecieranie farby czy ługowanie. Często są one również bielone. Podłoga zazwyczaj jest kamienna lub drewniana. (program uprawnienia architektoniczne)

Jako dodatki wybiera się najczęściej proste dekoracje w postaci glinianych naczyń, drewniane figurki, czy detale z kutego żelaza.Wiele osób wprowadza do stylu rustykalnego stare meble z przeszłością oraz wszelkie dodatki, jak np. zegary, patery, czy zastawy stołowe. Chętnie wykorzystujemy różne ludowe akcenty np. ażurowe, haftowane ręcznie serwety, makatki, czy tekstylia z folkowymi wzorami. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Salon w stylu rustykalnym miejscem relaksu

Salon w stylu rustykalnym powinien być wygodny, a więc wyposażony w miękkie, wygodne meble wypoczynkowe oraz witryny drewniane. Duży drewniany stół powinien znajdować się w jadalni. Może być udekorowany lnianym lub ażurowym obrusem, czy też serwetkami robionymi na szydełku. Bardzo ładnie prezentują się tutaj bukiety róż, czy kwiatów ciętych w wazonie, najlepiej glinianych. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com