fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Dom jednorodzinny z energią elektryczną

Dzięki energii elektrycznej w dzisiejszym świecie jesteśmy w stanie normalnie i prawidłowo funkcjonować codziennie. Nie wyobrażamy sobie życia bez prądu. Ponieważ jest on potrzebny niemalże do każdej czynności, czy to do ogrzewania, prania, oświetlenia i rozrywki. Dlatego budując dom jednorodzinny warto w pierwszej kolejności zatroszczyć się o podłączenie do sieci elektrycznej. Powinna to uwzględniać każda działka budowlana.(uprawnienia architektoniczne)

Czy jest możliwa budowa bez dostępu do prądu? Na poziomie budowy teoretycznie nie trzeba dopilnować o przyłączenie do sieci elektrycznej, jednak sam proces budowy może jednak tego wymagać. W tym przypadku można korzystać z agregatów prądotwórczych, dzięki którym oświetlimy plac budowy i podłączymy narzędzia. Jednak jest to bardzo niepraktyczne. Jedynie utrudni proces budowy, a przecież i tak inwestycja powinna być podłączona do sieci. Dlatego w tym przypadku jedynie przeciągniemy czas wykonania czegoś co i tak powinno zostać zrobione. Wnioskując, warto zatem zatroszczyć się o podłączenie do sieci już na etapie budowy.(uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Przyłączenie do sieci energetycznej – jak je uzyskać?

Aby przyłączyć działkę budowlaną do sieci należy złożyć wniosek w najbliższym zakładzie energetycznym. Wówczas otrzymamy warunki przyłączenia do sieci. Taki wniosek powinien zawierać termin rozpoczęcia poboru, prognozę zużycia i szacowane roczne zapotrzebowanie w mocy. Ponadto wniosek powinien zawierać plan zabudowy działki i jej lokalizację w kontekście dostępności do infrastruktury energetycznej i akt potwierdzający własność. Decyzję otrzymujemy w terminie czternastu dni od złożenia wniosku. Proces przyłączenia wykonuje elektryk, który posiada odpowiednie uprawnienia.( materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.