fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dom jednorodzinny z energią elektryczną

Dzięki energii elektrycznej w dzisiejszym świecie jesteśmy w stanie normalnie i prawidłowo funkcjonować codziennie. Nie wyobrażamy sobie życia bez prądu. Ponieważ jest on potrzebny niemalże do każdej czynności, czy to do ogrzewania, prania, oświetlenia i rozrywki. Dlatego budując dom jednorodzinny warto w pierwszej kolejności zatroszczyć się o podłączenie do sieci elektrycznej. Powinna to uwzględniać każda działka budowlana.(uprawnienia architektoniczne)

Czy jest możliwa budowa bez dostępu do prądu? Na poziomie budowy teoretycznie nie trzeba dopilnować o przyłączenie do sieci elektrycznej, jednak sam proces budowy może jednak tego wymagać. W tym przypadku można korzystać z agregatów prądotwórczych, dzięki którym oświetlimy plac budowy i podłączymy narzędzia. Jednak jest to bardzo niepraktyczne. Jedynie utrudni proces budowy, a przecież i tak inwestycja powinna być podłączona do sieci. Dlatego w tym przypadku jedynie przeciągniemy czas wykonania czegoś co i tak powinno zostać zrobione. Wnioskując, warto zatem zatroszczyć się o podłączenie do sieci już na etapie budowy.(uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Przyłączenie do sieci energetycznej – jak je uzyskać?

Aby przyłączyć działkę budowlaną do sieci należy złożyć wniosek w najbliższym zakładzie energetycznym. Wówczas otrzymamy warunki przyłączenia do sieci. Taki wniosek powinien zawierać termin rozpoczęcia poboru, prognozę zużycia i szacowane roczne zapotrzebowanie w mocy. Ponadto wniosek powinien zawierać plan zabudowy działki i jej lokalizację w kontekście dostępności do infrastruktury energetycznej i akt potwierdzający własność. Decyzję otrzymujemy w terminie czternastu dni od złożenia wniosku. Proces przyłączenia wykonuje elektryk, który posiada odpowiednie uprawnienia.( materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com