fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kluczowe parametry

Nie ma co do tego wątpliwości, że teraz buduje się domy głównie w oparciu o parametr energooszczędności. Wskazują na to przeprowadzone badania. (uprawnienia budowlane 2022). Pozostałe parametry takie jak wygląd czy ogólna funkcjonalność konstrukcyjna budynku są parametrami pobocznymi. Według badania, które przeprowadzono aż 59% osób uważa, że dom powinien być przede wszystkim energooszczędny. Pozostali wskazywali na inne parametry takie jak właśnie wygląd, funkcjonalność i ogóle bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia pozostawały także materiały, które są wykorzystywane w budowie domu. Ankieta, którą w tym zakresie przeprowadzono wskazuje, że najpopularniejszym materiałem wśród ankietowanych był pustak ceramiczny. Wskazywano, że ma on bardzo dobry wpływ na zdrowie, ponieważ nie zawiera szkodliwych substancji. (uprawnienia budowlane program)

Dom energooszczędny
Dom energooszczędny

Bilans energetyczny budynku

Bilans energetyczny budynku z punktu widzenia chęci oszczędzania, zwłaszcza ciepła w naszym domu ma niebagatelne znaczenie. Najczęściej jest to możliwe już w bardzo wczesnym etapie. (uprawnienia budowlane kontakt) Elementami, które są szczególnie ważne w tym przypadku to m.in. bryła domu i grubość ocieplenia. Konsystencja bryły domu w dużej mierze zależy od tego, czy jest ona zwarta. Jeżeli taka jest – większe prawdopodobieństwo, że będzie dzięki temu uciekać mniej ciepła. Ważne są także okna, ich ilość i rodzaj szklenia, a także ich umiejscowienie. Jako najlepszą stronę uznaje się stronę południową, ponieważ wówczas najwięcej ciepła dociera z promieni słonecznych do naszego domu.

Po pierwsze pustaki

Najbardziej popularne na rynku niezmiennie pozostają pustaki ceramiczne. Przede wszystkim dzięki temu, że bardzo dobrze chronią nasz dom przed utratą ciepła. Są także bardzo zdrowe i zapewniają nam duży komfort w pomieszczeniu. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Wśród pustaków ceramicznych możemy wyróżnić te, które mają w sobie bardziej zaawansowane materiały termoizolacyjne, jak np. wełnę mineralną i te absolutnie podstawowe. Oba rodzaje jednak mają swój znaczący wpływ na spełnienie wymogów termoizolacyjności naszego budynków. Na pozytywny bilans energetyczny budynku wpływa także sama technologia murowania. Za najbardziej popularną uznaje się murowanie na sucho. Badania wykazały, że szczególnie dobrze zapobiegają utracie domowego ciepła. Jeżeli więc połączymy ze sobą murowanie na sucho i pustaki ceramiczne mamy gotowe, najlepsze połączenie do ochrony cieplnej naszego domu. Zwłaszcza te, które są wypełnione wełną mineralną w znaczący sposób zatrzymują ciepło w naszym domu. Jest to rozwiązanie idealne, ponieważ jest w pełni naturalne i ekologiczne, z odpowiednim poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Dzięki temu nie ma wpływu na szkodliwość na nasze zdrowie. Nie ma tutaj potrzeby tego, by dodatkowo docieplać dom, ponieważ w przypadku połączenia tych dwóch elementów nie ma takiej potrzeby. (uprawnienia budowlane program)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com