fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dodatkowa specjalność lub zwiększenie zakresu uprawnień – egzamin

Osoby posiadające uprawnienia budowlane, chcące uzyskać kolejne, bądź o innej specjalności są zobowiązane do rozwiązania testów. Testy są przygotowywane indywidualnie, w zależności od wybranego kierunku. Ważna jest data zdobycia ostatnich uprawnień, a także ich rodzaj (nauka do uprawnień budowlanych).

zwiększenie zakresu uprawnień

Jak wygląda egzamin?

Kandydat rozwiązuje 60 pytań w formie testu (testy 2021 uprawnienia). 40 pytań dotyczy zakresu prawa budowlanego i przepisów wymaganych w związku ze specjalnością. 20 pytań to pytania związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Czas na rozwiązanie testu to 90 minut. Aby uzyskać pozytywny wynik egzaminu należy zdobyć 45 poprawnych odpowiedzi. Egzamin odbywa bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi a oddzielnie w przypadku projektowania. Jeżeli chcemy odbyć egzamin łączny tzn. kierowanie robotami oraz projektowanie, egzamin odbywa się w formie testu i wynosi 75 pytań. Czas na ich opracowanie to 115 minut. Pozytywny wynik egzaminu osiąga się odpowiadając poprawnie na 57 pytań.

Forma egzaminu dla projektowania lub kierowania robotami budowlanymi

Aby ustalić formę i zakres pisemnego egzaminu należy wziąć pod uwagę kilka zasad. W przypadku egzaminu na projektowanie lub kierowanie robotami budowlanymi, ograniczając zakres, egzamin składa się łącznie z 60 pytań. 20 pytań testowych dotyczy prawa budowlanego i innych ustaw ważnych przy danej specjalności. 30 pytań to pytania o przepisy ogólne, oraz dotyczące wybranej specjalności przez kandydata. 10 pytań dotyczy przepisów BHP. Aby uzyskać pozytywny wynik należy mieć 23 poprawne odpowiedzi. Czas na rozwiązanie testu to 45 minut (program egzamin uprawnienia 2021).

Egzamin łączący projektowanie i kierowanie robotami

W przypadku egzaminu łączonego w ograniczonym zakresie, kandydat otrzymuje 45 pytań testowych i 70 minut na ich rozwiązanie. 30 pytań dotyczy ustawy Prawo Budowlane oraz innych przepisów, ustaw, aktów, które są powiązane ze specjalnością (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane). 15 pytań dotyczy zasad bezpieczeństwa oraz higieny w miejscu pracy. Pozytywny wynik kandydat otrzymuje przy 34 poprawnych odpowiedziach.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com