fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Docieplenie od wewnątrz dachu

Remonty związane z dociepleniem dachu od wewnątrz można sprawnie przeprowadzić, nie patrząc na aurę pogodową za oknem. Termoizolacyjną warstwę nanosi się od środka budynku.  (uprawnienia budowlane program)  Zastosowanie dodatkowego ocieplenia przestrzeni znajdującej się między krokwiami za pomocą mat sprężystych wykonanych z drzewnych włókien STEICOflex 036 sprawi, że straty ciepła zostaną ograniczone. W konsekwencji koszty związane z ogrzewaniem również zmaleją, a parametry budynku pod względem energooszczędności ulegną poprawie. Na podjęcie decyzji odnośnie remontu dachu z pewnością wpływają pojawiające się problemy ze szczelnością, albo duże koszty związane z ogrzewaniem. To właśnie przez dach ucieka najwięcej ciepła z budynku. Zapewne wpływ na to ma niepoprawnie wykonana termoizolacyjna warstwa. Największe straty może ciągnąć za sobą stromy rodzaj dachu, który posiada dużą powierzchnię przenoszącą ciepło, w stosunku do kubaturowej objętości. (uprawnienia budowlane)

Docieplenie od wewnątrz dachu
Docieplenie od wewnątrz dachu

Docieplanie dachu

Modernizacyjne prace na dachu można wykonać samemu i to w stosunkowo krótkim czasie. Pracując od wewnątrz pogoda nie ma wpływu na nasze działania, a korzystając dodatkowo z mat STEICOflex 036 prace przebiegną sprawnie i szybko. Takich mat nie montuje się. Wystarczy docisnąć je między konstrukcyjne elementy w przegrodzie. Posiadają one porowatą strukturę oraz sprężystość, w związku z czym bardzo dobrze przylegają do powierzchni, jakie mają być izolowane. Duży poziom gęstości w tego rodzaju matach sprawia, że są one stabilne i zachowują swój kształt pierwotny. Termoizolacyjna warstwa w związku z tym nie ulega osiadaniu wraz z upływem lat. Przy skośnym dachu izolację wykonuje się dwuwarstwowo. Pierwsza warstwa powinna znaleźć się między krokwiami, a druga pod krokwiami. (uprawnienia budowlane 2022) 

Ograniczone straty ciepła

Jeżeli budynek będzie posiadać złą izolację, to straty ciepła z pewnością będą duże. Dodatkowo pojawią się problemy z wilgocią, w konsekwencji której powstaną grzyby oraz pleśnie. Skuteczną termomodernizacją od środka dachu będzie ocieplenie go i zabezpieczenie paroizolacyjną membraną STEICOmulti renova. Membrana ta posiada aktywny dyfuzyjny opór. W czasie zimy zahamuje przenikanie wodnej pary do środka dachu, a latem zalegająca wilgoć na dachu odparuje .  (uprawnienia budowlane program) 

Ciepły dach to zdrowy klimat

Zastosowanie do docieplenia dachu mat z drzewnych włókien STEICOflex 036 to gwarancja, że nadmiar wilgoci będzie odprowadzany z wewnątrz na zewnątrz budynku. Drzewne włókna mają zdolność do magazynowania i odprowadzania nadmiernej wilgoci, nawet w związku z powstawaniem zawilgoceń. Należy zaznaczyć, że jest to bardzo rzadka zdolność przy termoizolacyjnych materiałach. Wykonanie termoizolacji z drzewnych włókien zagwarantuje ochronę przed utracanym ciepłem poprzez dach. Za pomocą ich naturalnej zdolności do wpływania i regulacji poziomu wilgotności we włóknach w budynku, będzie można odczuć panujący zdrowy klimat. Wykonane maty z drzewnych włókien są z pewnością materiałem, na jaki trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru materiału na docieplenie dachu od wewnątrz.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com