fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Podpowiadamy jak dbać o marmur. Jak go czyścić, jak nabłyszczać oraz jak wybielać. Marmur jest kamieniem bardzo eleganckim, wyrafinowanym ze względu na swoją niepowtarzalność. Jest materiałem niezwykle cenionym w aranżacjach wnętrze od lat. (uprawnienia budowlane) Aby cały czas budził zachwyt – musimy o niego w odpowiedni sposób dbać. Marmur jest skałą powstałą z przeobrażenia wapieni i dolomitów. Jest kamieniem naturalnym cieszącym się dużą sławą nawet w starożytności. Uznawany za materiał bardzo cenny – przeznaczony dla Bogów i cesarzy. (akty uprawnienia budowlane) Posiada wiele odmian kolorystycznych – najczęstszym jest kolor biały. Jeśli zawiera hematyt będzie miał zabarwienie czerwonawe, z limonitem będzie żółty a z serpentynitem – zielony. Najdroższymi odmianami są te cechujące się wysokim stopniem przekrystalizowania. Może być polerowana w celu poprawy jego połysku oraz wytrzymałości. Polerowanie sprawia, że marmur staje się bardziej odporny na wodę. Są za to bardzo wrażliwe na działanie czynników kwaśnych – za sprawą węglanu wapnia. Z płyt marmurowych o dużym formacie możemy wykonać m.in. nagrobki, okładziny na ścianę, posadzkę, panele architektoniczne, blaty w kuchni. Mniejsze formaty świetnie nadadzą się na parapety, urny, półki, umywalki oraz brodziki. Marmur spotykamy również na tarasach, jako rzeźby i ławeczki.

Dbanie o marmur
Dbanie o marmur

Codzienna pielęgnacja

Marmur jest materiałem podatnym na powstawanie plam. Użycie go na zewnątrz może sprawić, że będzie matowy. Jest wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne oraz zanieczyszczenia chemiczne dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Aby uniknąć smug przedmioty wykonane z marmuru zawsze musimy wytrzeć do sucha miękką szmatką lub ściereczką z mikrofibry. (uprawnienia architektoniczne)

Usuwanie plam

Jeśli wystąpi plama lub zabrudzenie najbezpieczniej jest użyć odplamiacza do marmurów lub wapieni. Do czyszczenia zawsze używamy miękkiej gąbki lub ścierki. (uprawnienia budowlane 2022) Nigdy nie czyścimy twardymi drucianymi zmywakami kuchennymi, ponieważ łatwo możemy zniszczyć nasz marmur przez silne zarysowanie. Nie używamy również ściernych środków czyszczących. Wykonujemy delikatne nie dociskające ruchy pionowe. Rozlany płyn jak najszybciej zbieramy ręcznikiem papierowym lub ścierką. W żadnym wypadku nie stosujemy silnych środków do czyszczenia fug, wanien i płytek ceramicznych z działaniem wybielającym lub żrącym. (uprawnienia budowlane program)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com