fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dachówki wielkoformatowe ciekawym rozwiązaniem na nowoczesne dachy

Na proste, duże dachy bardzo dobrym rozwiązaniem będą dachówki wielkoformatowe. W ten sposób budujemy nieskomplikowany dach, będzie się on pięknie prezentował, a my zaoszczędzimy na materiale i robociźnie. Zyskujemy pewność solidnego i wysokogatunkowego materiału budowlanego.

Dachówki wielkoformatowe
Dachówki wielkoformatowe

Duże dachówki wiąże się z mniejszą ilością elementów na dach, posiadają mniej połączeń na pokrycie. Wielkoformatowe dachówki zazwyczaj wykonane są z ceramiki lub betonu, można zakupić je w różnych kolorach, o różnej powłoce. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Zalety dachówek wielkoformatowych

Dachówki wielkoformatowe posiadają dobrą powłokę ochronną, dekoracyjną, dobrą szczelność dachu, szybki montaż. W sklepach budowlanych znajduje się duży wybór różnorodnych modeli oraz piękne kolory i niskie koszty związane z tą inwestycją. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Dachówki wielkoformatowe idealnie nadają się na duże połacie dachu, np. do dachów dwuspadowych czy jednospadowych. Istotne jest tutaj zachowanie symetrii, bo każde naruszenie linii siatki wielkich dachówek wywołuje negatywny efekt. Dobrze sprawdzają się one w tradycyjnych budowlach, w domach stylizowanych np. na dworki.

Cena dachówek wielkoformatowych nie jest duża, mniej więcej kosztują one około 5 zł za sztukę, a ceny niektórych modeli mogą wynosić do 7 zł. W przeliczeniu na całą powierzchnię dachu koszt będzie jednak niższy w porównaniu z użyciem zwykłych dachówek. Jest to ekonomiczne i zarazem bardzo estetyczne rozwiązanie. (testy uprawnienia architektoniczne)

Pokrycie wielkoformatowe to bardzo nowoczesne i efektowne rozwiązanie. Trzeba pamiętać, że dachówki wielkoformatowe, jak i mniejsze rozmiary są układane na zakładkę, tak więc przy zakupie trzeba wziąć to pod uwagę, jaki jest rozstaw łat. Oczywiście każdy wybiera według swoich upodobań mniejsze lub większe rozmiary.(program uprawnienia architektoniczne)

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com