fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dachowe membrany od firmy Dorken Delta

Już od przeszło 125 lat firma Dorken z Niemiec jest znana na światowym rynku z produktów, jakimi są paroprzepuszczalne wysokiej jakości dachowe membrany oraz paroizolacyjne folie. Folie te dają gwarancję długotrwałej i poprawnej funkcjonalności na budynkach i skośnych dachach. Poprawnie wykonany dach i zastosowanie dobrych jakościowo produktów daje gwarancję bezproblemowego korzystania z nich przez długi czas. Plusem są także oszczędności, jakie pojawią się w związku z ogrzewaniem. Weryfikacje poprawności dachu oraz ewentualnego uciekania ciepła z budynku można przeprowadzić podczas pierwszych pojawiających się opadach śniegu albo występowania mrozu. W sytuacji, gdy na dachu można zauważyć śnieg, oznacza to, że konstrukcja została poprawnie wykonana. Jeżeli natomiast pojawiają się tylko mokre plamy to oznacza, że dachowe ocieplenie nie zostało poprawnie wykonane.  (uprawnienia budowlane 2022)  

Dachowe membrany od firmy Dorken Delta
Dachowe membrany od firmy Dorken Delta

Dachowa membrana Delta Maxx Plus

Najbardziej znanym produktem od firmy Dorken jest dachowa membrana z serii Delta Maxx Plus. Poleca się ją przy skośnych rodzajach dachów. Od ponad 30 lat folia ta cieszy się uznaniem profesjonalistów na rynku budowlanym. Jest produktem godnym zaufania. W latach 80 pojawił się pomysł wykonania takiej pierwszej membrany. Miał to być produkt, który sprawi, że koszty związane z budową dachu obniżą się, a dekarz będzie mieć zagwarantowane bezpieczeństwo w czasie wykonywania prac. Kolejne 30 lat firma Dorken dokonywała udoskonaleń produktu w oparciu o pojawiające się technologiczne i innowacyjne rozwiązania. Obecnie membrana Delta Maxx Plus to produkt bezpieczny, cechujący się wysoką jakością i posiadająca aż 25 lat gwarancji związanej z jej funkcjonalnością. Posiada ona dwie klejące paski po identycznej stronie, co przynosi korzyści wykonawcy oraz inwestorowi. Wykonawca ma zagwarantowane bezpieczeństwo i szybkość prac, a inwestor otrzymuje bezpieczny i szczelnych dach. (uprawnienia budowlane program) 

Paroprzepuszczalne izolacje od Dorken Delta

Wykorzystując membranę z serii Delta Maxx Plus mamy pewność, że dach jest bezpieczny od deszczu, śniegu czy wiatru. Wymiana powietrza pozwala na wychładzanie się budynku. Jeżeli na poddasze ma spełniać użytkowe funkcje, należy zabezpieczyć je w związku z przenikaniem wodnej pary z danego pomieszczenia do przegrodowych zewnętrznych warstw. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie paroizolacyjnej folii, jaką jest np. Delta Reflex. Prawidłowo zamontowana sprawi, że poddasze będzie cechować się stu procentową szczelnością. (uprawnienia budowlane segregator )  

Rekomendacje Delty Maxx Plus

Produkt Delta Maxx Plus jest rekomendowany w przypadku kopertowych dachów.  (uprawnienia budowlane kontakt)  W ten sposób można uniknąć odpadów, jakie wynikają z zastosowania podwójnych klejących pasków znajdujących się po stronie wewnętrznej membrany. Tak zaklejona folia sprawia, że dach będzie posiadać szczelność od zewnętrznych czynników. Dachowe przegrody zostaną w takim wypadku w niezmienionym stanie. To powoduje, że termiczna izolacja zachowa swoje właściwości, ponieważ nie dotrze do niej wilgotne bądź zimne powietrze. (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com