fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dach z eternitu

Pokrycie dachu z eternitu jest niezwykle szkodliwe, zawiera bowiem azbest, który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Niebezpieczny jest azbestowy pył, który w przypadku dostania się do układu oddechowego może powodować różne choroby. Powolna erozja, uszkodzenia mechaniczne dachu, powodują, że cząsteczki azbestu unoszą się w powietrzu i mieszkańcy mogą mieć z nimi jakiś kontakt. Należy taki dach szybko wymienić. Można składać wnioski o dofinansowanie takiej wymiany. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

dach z eternitu
dach z eternitu

W pierwszym etapie renowacji dachu z eternit zaleca się skorzystanie z usług odpowiedniej firmy. Odpowiednio przeszkoleni pracownicy posiadający właściwą odzież ochronną usuną w bezpieczny sposób szkodliwy materiał. Po dokonaniu rozbiórki i zebraniu wszystkich elementów, są one wywożone na wysypisko, które przyjmuje tego rodzaju odpady. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Następnym etapem jest naprawa lub wymiana całej konstrukcji dachowej

Należy określić stan więźby, jeżeli jest w kiepskim stanie trzeba ją wymienić. Warto w tym celu skonsultować się z konstruktorem lub dekarzem inżynierem. Możliwe że więźba wymagać będzie tylko zabiegów wzmacniających. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Płyty faliste bez azbest

Materiałem do krycia dachów się również płyty faliste bez azbestu, powstałe z mieszanki cementowej ,wzmocnione włóknami celulozowymi. Posiadają różne wymiary. Długość może wynosić od 60 cm do 250 cm, a szerokość od 90 do 113 cm.

Zazwyczaj wierzchnią warstwę barwi się na kolor czerwieni i zieleni, szarości lub odcienie brązu. Najczęściej dół pokrywa się substancją woskujący, która dodatkowo zabezpiecza przed wchłanianiem wilgoci. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Kolejnym rodzajem pokryć dachowych są połacie z płyt cementowo-włóknowych. Są one dedykowane do dachów o prostej konstrukcji, których kąt nachylenia nie jest mniejszy niż od 7 -10 stopni.

W przypadku pokryć dachowych eternitem, nie warto zwlekać i dokonać wymiany dachu. Ważniejsze jest bowiem zdrowie, niż koszty związane z tym przedsięwzięciem. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com