fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Brudna kostka brukowa

Kwestia brudnej kostki brukowej przed naszym domem może całkowicie zepsuć efekt wizualny całego domowego otoczenia. Nawet zaimpregnowana i zadbana kostka brukowa z upływem lat po prostu się brudzi i niejako „starzeje”. W szczelinach niekiedy pojawiają się również rośliny i mchy. Jak więc sprawić, by kostka brukowa była zawsze piękna i czysta? Sprawdź razem z nami.(uprawnienia budowlane kontakt)

Czyszczenie kostki brukowej

Po pierwsze – myjka ciśnieniowa

Niewątpliwie niezastąpionym urządzeniem w tym przypadku jest myjka ciśnieniowa. Jest ona obecnie narzędziem najpopularniejszym do mycia kostki brukowej. Wysokie ciśnienie wpływa na dostawanie się aż do samych porów kostki.(uprawnienia budowlane 2022) Ciśnienie wody pozwala nam oderwać wszelkie nieczystości od podłoża. Warto pamiętać, że cała skuteczność tej metody polega na tym, by od razu po położeniu kostka była zaimpregnowana. Główna zaleta myjki ciśnieniowej? Przede wszystkim fakt, że można stosować ją bez żadnych ograniczeń, ponieważ jej używanie nie powoduje odbarwień i nie wpływa na jej strukturę. Można usunąć nią także różnego rodzaju trawy, jednak tutaj należy szczególnie uważać, by nie doprowadzić do destabilizacji kostki. Po tego typu myciu działaniem koniecznym może być uzupełnienie piasku. Myjka ciśnieniowa to sposób bardzo ekologiczny i przyjazny środowisku. Do myjki warto także dokupić różne dodatki (szczotki, końcówki do piany, lance), które znacznie ułatwiają utrzymanie kostki w czystości.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Metody chemiczne czyszczenia kostki

Może się niestety okazać, że mycie myjką ciśnieniową nie wystarczy. Wówczas najlepiej jest zaopatrzyć się w preparaty chemiczne, które rozpuszcza się w wodzie i aplikuje bezpośrednio na kostkę brukową. Jeżeli zauważymy dużą ilość tłustych plam, należy je jak najszybciej usuwać i najlepiej jest robić to na bieżąco. Wtedy jest bardzo duża szansa, że nie wnikną głęboko w pory kostki. Do aktywnego czyszczenia świetnie nadadzą się także chemikalia stosowane do czyszczenia w domu, np. płyn do tłustych zabrudzeń czy sam płyn do mycia naczyń. (uprawnienia budowlane program) Taki płyn rozpuszczamy w wodzie, a następnie nanosimy na plamę i wycieramy ją. Warto zachować ostrożność, ponieważ nie należy zbyt mocno wcierać brudu w kostkę, ponieważ wniknie on w jej pory.

Absorbenty

Świetnie w tym przypadku sprawdzą się także absorbenty. Do czyszczenia używa się także innej chemii, która jest już znacznie silniejsza i skuteczniejsza. Mówimy tu zwłaszcza o preparatach zawierających np. wodorotlenek sodu. Oczywiście należy zachować ostrożność w stosowaniu tego typu preparatów, ponieważ są one niebezpieczne i szkodliwe dla naszego zdrowia. Powinniśmy o tym szczególnie pamiętać zwłaszcza, że mamy do czynienia z silnie działającymi środkami. Bardzo łatwo jest więc wyczyścić kostkę brukową, jednak wybrana metoda powinna być w pełni dopasowana do całościowego zanieczyszczenia kostki brukowej.(uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com