fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Siding elewacyjny

Jak wiadomo wybór elewacji naszego domu nie należy do najprostszych, przede wszystkim ze względu na ilość możliwych opcji. Jedną z metod, która jest stosowana do elewacji jest tzw. siding elewacyjny. Obecnie jest on jednym z najbardziej popularnych rozwiązań. Sprawdźmy, kiedy warto go zastosować, czym się dokładnie charakteryzuje oraz jakie są jego rodzaje. (uprawnienia budowlane program) 

Czym jest siding?

Ocieplenie

Siding elewacyjny nie jest niczym nowym. Szczyt swojej świetności przeżywał w latach 90. Od tego czasu jednak zmieniły się zarówno materiały, które do niego wykorzystywano, ale także i sam montaż. Siding jest to nic innego jak zewnętrzne panele, które mają podłużny kształt. Swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w ociepleniu budynków. Można go przeprowadzać zarówno na budynkach już ocieplonych, jak i nieocieplonych. Jeżeli chodzi o pierwszą opcję to z pewnością takie ich zastosowanie poprawi parametry termoizolacyjne, co pozwoli na zaoszczędzeniu na ogrzewaniu. Jeżeli jednak zdecydujemy się użyć sidingu w starszych typach domów – nic nie stoi na przeszkodzie. Jego użycie będzie stanowiło doskonałą alternatywę dla gruntownego remontu elewacji w takim domu, który często jest po prostu nieopłacalny.   (uprawnienia budowlane segregator)  

Rodzaje

Jeżeli chodzi o siding elewacyjny to można wybrać go wśród różnych jego rodzajów. Jednym z podziałów sidingu jest ten, który obejmuje podział na rodzaj materiału wykonania paneli zewnętrznych. Niegdyś najbardziej popularny był siding z PCV. Taki siding był przede wszystkim wytrzymały, trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Było to możliwe do osiągnięcia dzięki wzmocnieniu go za pomocą specjalnych plastyfikatorów i stabilizatorów. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z kilkoma jego rodzajami. Są to: (uprawnienia budowlane 2022) 

  • siding drewniany
  • siding drewnopodobny
  • siding metalowy
  • siding kompozytowy.

Nie jest szczególnie ważne to, na jaki siding się zdecydujemy. Ważne jest jednak, aby nie zapomnieć o pozostawieniu pomiędzy panelami około 8 mm przerwy. Taka przerwa nazywana jest przerwą dylatacyjną, dzięki której wyeliminujemy możliwość wyrobienia się desek elewacyjnych, które jest możliwe ze względu na ruchy termiczne. Takie panele mocuje się za pomocą gwoździ. Jeżeli chodzi o ich wymiary to najczęściej wybieranymi są te mające około 6 m długości i około 40 m szerokości.

Koszt i zalety

Jeżeli chodzi o ceny palet zewnętrznych to są one zdecydowanie różne. Przede wszystkim wpływ ma na to wybór producenta, który warunkuje cenę. Jednym z najlepszych producentów sidingu jest Boryszew. Przede wszystkim jego panele charakteryzują się niezwykłą jakością, odpornością na warunki atmosferyczne i trwałością. Możliwy jest zakup w tej firmie także takich paneli, które są bardzo lekkie. Mogą się one przydać zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy nazbyt obciążać budynku. Różne rodzaje sidingu także mają wpływ na ceny. Całkowicie inaczej będzie kształtowała się cena sidingu drewnianego, a całkowicie inaczej winylowego. Ceny są zależne także od kolorów sidingu. Może okazać się, że inną cenę zapłacimy za siding biały, a jeszcze inną za ten w innych barwach. Jeżeli chodzi o zalety sidingu to przede wszystkim wyróżnić należy:  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com