fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jak dzielą się praktyki zawodowe?

 Praktyki zawodowe potrzebne do zdobycia uprawnień budowlanych, dzielą się na dwie kategorie. Pierwszą z nich są praktyki projektowe. Dzięki nim praktykant posiądzie wiedzę niezbędną do tworzenia projektów obiektów budowlanych zgodnie ze sztuką oraz stosując się do regulacji Prawa Budowlanego. (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Drugim rodzajem praktyk zawodowych są praktyki budowlane. Ich przebieg zazwyczaj trwa dłużej niż czas potrzebny do obycia praktyk projektowych. Na praktykach budowlanych praktykant będzie sprawował na budowie funkcję techniczną. ( egzamin na uprawnienia budowlane )

Kto kieruje przebiegiem praktyk budowlanych?

Aby nauka była owocna, osoba odbywająca praktyki musi przejść przez każdy etap prac na placu budowy. W skład prac, na jakich można oprzeć pomyślnie odbyte praktyki budowlane, nie jest jedynie wzniesienie obiektów. Zalicza się do niego również rozbudowę, odbudowę czy nadbudowę. Jego zakres wiedzy i postępu oceniać będzie osoba do tego uprawniona. Nierzadko jest to kierownik budowy.

Osoba uprawniona do sprawowania pieczy nad uczestnikiem praktyk budowlanych musi posiadać uprawnienia budowlane, których stopień zaawansowania nie może być niższy niż ten, o który ubiega się praktykant.

Przebieg praktyk budowlanych

Praktykant, w czasie trwania praktyk, wykonuje wszystkie czynności, za które odpowiedzialny jest kierownik budowy. Należy jednak pamiętać, że nie robi tego samodzielnie. Odpowiedzialność przebiegu prac nadal w głównej mierze spoczywa na kierowniku budowy. (uprawnienia budowlane – egzamin)

Formy zaliczenia praktyk budowlanych

Najczęstszą formą zaliczenia praktyk budowlanych jest opisane wyżej kierowanie przebiegiem prac budowlanych pod okiem osoby do tego uprawnionej. Nie jest to jednak jedyny sposób, aby takie praktyki odbyć. Osoba ubiegająca się o uprawnienia budowlane w ramach praktyk może pełnić funkcje kontrolne z ramienia organów nadzoru budowlanego.

Praktykant może również gromadzić wiedzę potrzebną do wykonywania zawodu jako przedstawiciel na przykład zarządów dróg publicznych. W takich przypadkach praca praktykanta polegać będzie na samodzielnym rozwiązywaniu problemów i zagadnień związanych ze wszystkimi zjawiskami występującymi na placu budowy. (uprawnienia budowlane 2020 )

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com