fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Skuteczne sposoby

Wszyscy znamy sytuację, w której mieszkaliśmy bądź mieszkamy nadal pod kimś, a nasz sąsiad na górze głośno tupa nad naszą głową. Nie jest to szczególnie komfortowa sytuacja, więc w konsekwencji bardzo szybko mamy tego dość. Jeśli np. planujemy remont piętra i wiemy, że nasza podłoga będzie pokryta panelami, powinniśmy się zastanowić, jak je skutecznie wyciszyć. Nie jest istotna tutaj jedynie kwestia, w jaki sposób to zrobić, ale także i to, jakie panele wybrać, by były jak najbardziej odpowiednie. Poznajmy kilka skutecznych podpowiedzi. (uprawnienia budowlane)

Czy da się wyciszyć podłogę z paneli?

Podkład pod panele

Bez podkładu pod panele nie powinniśmy się obchodzić. Jakie jest jego główne zadanie? Przede wszystkim eliminuje dźwięki odbite, czyli takie, które powstają w momencie stukania czegokolwiek o podłogę. Dodatkowo eliminuje tzw. dźwięki transmisyjne, czyli takie, które przenikają przez sam strop.(uprawnienia budowlane program) Wiele przeprowadzonych badań zaświadcza, że niestety nie ma w pełni skutecznego sposobu na całkowite wyeliminowanie dźwięków, które rozchodzą się przez panele. Można je jedynie dość skutecznie ograniczyć. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie z pewnością nie jest całkowicie satysfakcjonujące, jednak z pewnością w minimalnym stopniu spełni swoją rolę.

Pomoc akustyczna

Tutaj z pomocą przychodzą podkłady pod panele. Mają za zadanie redukowanie dźwięków i poprawiają ogólną akustykę stropu. Kiedy bliżej przyjrzymy się produktom i ich oznaczeniom, możemy zobaczyć, że na niektórych z nich będzie napisane, że mają zdolność do tłumienia dźwięków transmisyjnych. Ta informacja będzie podkreślona określonymi parametrami decybelowymi. Dlaczego warto sprawdzać takie oznaczenia? Głównie dlatego, że im większa ich wartość, tym lepsze będzie tłumienie rozchodzących się dźwięków. Jak wiadomo panele nie są szczególnie grubym tworzywem i są dość lekkie, dlatego wymagają izolacji.

Rodzaje podkładów

Podkłady pod panele możemy odpowiednio podzielić na: (segregator egzamin ustny uprawnienia)

  • piankę polietylenową. Jej cechą jest całkowita zamkniętokomórkowość. Są to maty, które mają grubość około 2 lub 3 mm, szerokość 1 m. Układa się ją prostopadle do kierunku układania paneli podłogowych, układa się ją na styk. Pianka nie charakteryzuje się wybitną izolacją akustyczną, jednak zawsze jest to jakaś dodatkowa, dźwiękoszczelna ochrona. (uprawnienia budowlane kontakt)
  • podkłady polietylenowo-mineralne. Są to specjalne maty, które zawierają na samym dole włókninę mineralną. Grubość tego typu podkładów wynosi do 3mm. Sprzedaje się go w rolkach. Wyróżniają się dobrą izolacyjnością akustyczną stropu. Jeśli chodzi o właściwość tłumienia dźwięków, to osiąga nawet do 20 dB w przypadku dźwięków transmisyjnych, natomiast odbitych aż do 31%!
  • podkłady poliuretanowo-mineralne. Podkłady te zawierają w sobie kwarc. Są grubości około 3mm. Podobnie jak podkłady polietylenowo – mineralne sprzedawane są w rolkach i wyróżniają się podobną izolacyjnością akustyczną. Mają dużą odporność na nacisk.(uprawnienia budowlane 2022).
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com