fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Coraz popularniejsza ekologia

Na pewno współcześnie nie ma osoby, która nie słyszała słowa „ekologia”, Tym terminem operuje się w mediach, prasie, podczas zwykłych sąsiedzkich rozmów (egzamin na uprawnienia architektoniczne). Istotnie, kwestie związane z dbaniem o środowisko naturalne są bardzo ważne, a wielu ludzi podchodzi odpowiedzialnie do tego tematu. Z pewnością jednym z najprostszych sposobów dbania o ekologię jest po prostu właściwa segregacja odpadów.

Coraz popularniejsza ekologia

Segregacja odpadów

Godnym uwagi jest fakt, że spółdzielnie mieszkaniowe dbają o to, aby mieszkańcy osiedli mogli przyczyniać się do dbania o środowisko poprzez segregowanie śmieci. W tym celu buduje się wiaty śmietnikowe. Zgodnie z obowiązującymi od 2017 roku przepisami maksymalna powierzchnia zabudowy wynosi 35 m2. Co więcej, aby postawić wiatę wystarczy jedynie zgłoszenie do nadzoru budowlanego (testy 2019 uprawnienia). Jednakże przy budowie altan śmietnikowych oraz wiat trzeba pamiętać o określonych parametrach. Otóż na każde 500 m2 przyległego terenu można umieścić tylko dwa takie obiekty. Ważnym aspektem jest to, że wiaty wkomponowują się w otoczenie. Dzięki temu nie szpecą okolicy, a my możemy w łatwy sposób segregować odpady.

Urządzenia zsypowe

Osoby, które mieszkają w dużych blokowiskach na pewno pamiętają popularne niegdyś urządzenia zsypowe. Okazuje się jednak, że spółdzielnie stopniowo rezygnują z takich rozwiązań (program do egzaminu na uprawnienia architektoniczne). Istotnie, mieszkańcy mogli w łatwy sposób pozbywać się odpadów z domu. Jednak wtedy nie przywiązywano jeszcze tak dużej wagi do kwestii segregacji śmieci. Obecnie zsypy przekształca się w pomieszczenia lokatorskie.

Segregacja odpadów – to się opłaca!

Okazuje się, że decyzje spółdzielni o tworzeniu wspomnianych wcześniej pomieszczeń lokatorskich często podyktowane są samą inicjatywą lokatorów. Oczywiście zdania w tej kwestii są podzielone, jednak coraz więcej ludzi chce żyć i postępować w sposób ekologiczny (uprawnienia architektoniczne). Ważnym aspektem jest to, że zrezygnowanie ze zsypów o segregacja odpadów po prostu się opłacają. Istotnie, wywóz śmieci niesegregowanych jest nieco droższy. Widzimy zatem, że kwestie ekonomiczne oraz środowiskowe często idą ze sobą w parze.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com