fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Co to jest system inteligentnego domu?

System inteligentnego domu to wszystkie urządzenia elektroniczne ułatwiające funkcjonowanie i wykonywanie prac domowych, które znajdują się budynku. Zalicza się do tego systemu żaluzje antywłamaniowe automatyczne,  lampy oraz sieć ogrzewania. Dzięki temu systemowi można kierować różnymi urządzeniami kuchennymi, wideo domofonem, sprzętem muzycznym, sprzętem AGD. (testy 2019 uprawnienia)

system inteligentnego domu

system inteligentnego domu

Wyróżniamy tutaj dwa rodzaje systemów: przewodowe i bezprzewodowe. System przewodowy wymaga specjalnej instalacji elektrycznej i zazwyczaj wiąże się ze skomplikowanym montażem. Na to rozwiązanie decydujemy się w przypadku budowy domu, gdy wykonujemy wszystkie instalacje, wtedy łatwo wszystko można rozmieścić. Gdy chcemy wykorzystać system inteligentnego domu w budynku wykończonym, decydujemy się na rozwiązanie systemu bezprzewodowego. (program na uprawnienia architektoniczne)

System przewodowy ma swoje zalety, ponieważ nie będziemy mieć problemu z działaniem urządzeń, w przypadku  braku zasięgu. Zaletą natomiast systemu bezprzewodowego jest szybki montaż oraz brak konieczności montowania okablowania.

Systemy proste i zaawansowane

Systemy proste pozwalają na sterowanie światłem, natężeniem oraz różnymi efektami świetlnymi. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie godziny, w której światło ma się ściemnić lub rozjaśnić. Tego typu system możne włączyć również zasłanianie i odsłanianie rolet. Bardzo ważny jest również system ogrzewania domu, który zapewni w danej godzinie np. podwyższenie temperatury. Dzięki temu budynek mieszkalny jest ekonomiczniej ogrzewany. Gdy nie ma nas w domu temperatura może być niższa, przed naszym powrotem temperatura może zostać podwyższona. Oczywiście systemy zaawansowane są o wiele wygodniejsze i bardziej sprytne. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Przykładem jest dostosowanie się natężenie oświetlenia do warunków panujących na zewnątrz budynku. W przypadku, gdy np. ściemnia się na zewnątrz, oświetlenie w pomieszczeniach jest bardziej jasne. Systemy zaawansowane mają bardzo rozwiniętą sieć czujek i detektorów, które reagują na zmiany warunków otoczenia. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

 

 

 

 

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.