fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czasem nie mamy możliwości, aby nasze przestrzenie w mieszkaniu były większe.  Musimy więc dobrze pomyśleć stylizacę, aranżując całe pomieszczenie, by nie było jeszcze mniejsze, warto więc posłużyć się wieloma trikami, które optycznie powiększająca pomieszczenia. Liczy się tutaj kolor, lustrzane powierzchnie,  jasne meble. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Lustrzane powierzchnie

Niewątpliwie pożądane są podłogi z połyskiem, które  mają wpływ na optyczne powiększenie pomieszczenia, odnosi się to również do mebli. Warto zastosować szafy z zamontowanymi lustrami. Oczywiście samo lustro może być ozdobą pomieszczenia, przydatnym elementem na przykład w garderobie, w korytarzu, holu, a nawet w salonie, który powiększy optycznie powierzchnię.

Podłogi powinny być wykonane na wysoki połysk, może to być również polerowany gres, można go dodatkowo przełamać drewnem, czy ciepłymi tonami  np. kremowymi, czy pastelowymi. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Podłoga może być pokryta również deskami, które malowane są na biało lub na  szaro. Warto nadać im odpowiedni połysk który ma istotny wpływ na powiększenie wnętrz.

Im mniej tym więcej

Zasada im mnie tym więcej  odnosi się między innymi do małych powierzchni, w których nie powinno być zbyt dużo mebli.  Jeśli do wnętrza wprowadzimy dużą ilość mebli, dodatków, to miejmy pewność, że nasza powierzchnia diametralnie się zmniejszy, nawet najpiękniejsze meble sprawią wrażenie przytłoczenia. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Istotne kolory

Bardzo ważny wpływ mają kolory na rozmiar wnętrza.  Odpowiednio dobrane dają wrażenie optycznego powiększenia. Kolory jasne, pastelowe nadają wnętrzu klasycznego, eleganckiego charakteru. Kolejne kolory polecane do małych pomieszczeń to szlachetna szarość, srebrzystość, pastele, błękitny i fiolet. Można też również zastosować tapety w jasnych barwach z delikatnymi wzorami, można do pomieszczenia wprowadzić stół z ciemnego drewna,  taki element wcale nie pomniejszy wizualnie wnętrza. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com