fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Chłodzenie mieszkania – praktyczne rozwiązania

W przypadku, gdy mieszkamy w bloku upały podczas lata dają nam się we znaki. Zwłaszcza na wyższych piętrach Nie mamy zbyt dużych możliwości chłodzenia mieszkania. Idealnym rozwiązaniem do mieszkań, jak również domów są klimatyzatory. Tutaj mowa o modelach stacjonarnych, jak również przenośnych. (testy uprawnienia architektoniczne)

Chłodzenie mieszkania

Chłodzenie mieszkania

Stacjonarne klimatyzatory

Modele stacjonarne są wbudowane, działają cicho i bardzo efektownie chłodzą pomieszczenie. Można zakupić modele typu multisplit, które ułatwiają jednoczesne działanie kilku różnych modeli w różnych pomieszczeniach. Można również zakupić modele Split, które działają w pojedynkę. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Klimatyzatory przenośne

Klimatyzatory przenośne są praktycznym rozwiązaniem dzięki, którym możemy chłodzić różne pomieszczenia. Niestety nie zawsze działają bardzo cicho i należy pamiętać, że klimatyzatory stacjonarne lepiej chłodzą pomieszczenia.

Klimatyzatory przenośne posiadają wiele dodatkowych funkcji oprócz chłodzenia można wymienić tutaj funkcję grzewczą ,osuszania i oczyszczania. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Klimatyzator może posiadać również programator czasowy dzięki, któremu model ten będzie się włączał i wyłączał w określonych godzinach. Bardziej nowoczesne modele samodzielnie będą kontrolowały temperaturę oraz wilgotność powietrza. Wiele modeli wyposażonych jest również w generator jonów, który pozwala oczyszczać powietrze z bakterii, czy pleśni, redukować przykre zapachy np. w łazience, czy garderobie.

Kupując klimatyzator przenośny, warto zapoznać się z jego wydajnością, poziomem generowania hałasu, liczbą trybów pracy, przepływem powietrza i oczywiście warto porównać ceny.

Różne rodzaje klimatyzatorów przenośnych

Wśród różnych rodzajów klimatyzatorów wyróżniamy klimatyzator z jednostką zewnętrzną typu Split, który składa się z dwóch elementów parownika i agregatu, są one ze sobą połączone przewodami. Te modele pracują cicho i są najbardziej wydajne.

Inny rodzaj klimatyzatorów to klimatyzery, nie wymagają one żadnej instalacji, wystarczy podłączyć do gniazdka. Są najtańsze, jednakże ich wydajność nie jest już tak efektowna. Urządzenie to połączone jest z jedną lub dwoma rurami odprowadzającymi. Elementem, który jest chłodzący to mieszanka gazów, w zależności od ich wydajności jest wystarczająca do szybkiego słodzenia nie dużej wielkości pokoju. (testy uprawnienia architektoniczne)

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0