fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Chłodzenie mieszkania – praktyczne rozwiązania

W przypadku, gdy mieszkamy w bloku upały podczas lata dają nam się we znaki. Zwłaszcza na wyższych piętrach Nie mamy zbyt dużych możliwości chłodzenia mieszkania. Idealnym rozwiązaniem do mieszkań, jak również domów są klimatyzatory. Tutaj mowa o modelach stacjonarnych, jak również przenośnych. (testy uprawnienia architektoniczne)

Chłodzenie mieszkania
Chłodzenie mieszkania

Stacjonarne klimatyzatory

Modele stacjonarne są wbudowane, działają cicho i bardzo efektownie chłodzą pomieszczenie. Można zakupić modele typu multisplit, które ułatwiają jednoczesne działanie kilku różnych modeli w różnych pomieszczeniach. Można również zakupić modele Split, które działają w pojedynkę. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Klimatyzatory przenośne

Klimatyzatory przenośne są praktycznym rozwiązaniem dzięki, którym możemy chłodzić różne pomieszczenia. Niestety nie zawsze działają bardzo cicho i należy pamiętać, że klimatyzatory stacjonarne lepiej chłodzą pomieszczenia.

Klimatyzatory przenośne posiadają wiele dodatkowych funkcji oprócz chłodzenia można wymienić tutaj funkcję grzewczą ,osuszania i oczyszczania. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Klimatyzator może posiadać również programator czasowy dzięki, któremu model ten będzie się włączał i wyłączał w określonych godzinach. Bardziej nowoczesne modele samodzielnie będą kontrolowały temperaturę oraz wilgotność powietrza. Wiele modeli wyposażonych jest również w generator jonów, który pozwala oczyszczać powietrze z bakterii, czy pleśni, redukować przykre zapachy np. w łazience, czy garderobie.

Kupując klimatyzator przenośny, warto zapoznać się z jego wydajnością, poziomem generowania hałasu, liczbą trybów pracy, przepływem powietrza i oczywiście warto porównać ceny.

Różne rodzaje klimatyzatorów przenośnych

Wśród różnych rodzajów klimatyzatorów wyróżniamy klimatyzator z jednostką zewnętrzną typu Split, który składa się z dwóch elementów parownika i agregatu, są one ze sobą połączone przewodami. Te modele pracują cicho i są najbardziej wydajne.

Inny rodzaj klimatyzatorów to klimatyzery, nie wymagają one żadnej instalacji, wystarczy podłączyć do gniazdka. Są najtańsze, jednakże ich wydajność nie jest już tak efektowna. Urządzenie to połączone jest z jedną lub dwoma rurami odprowadzającymi. Elementem, który jest chłodzący to mieszanka gazów, w zależności od ich wydajności jest wystarczająca do szybkiego słodzenia nie dużej wielkości pokoju. (testy uprawnienia architektoniczne)

 

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com