fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Specjalności na uprawnień budowlane można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich zdawana w Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa, a druga w Izbie Architektów.

W specjalności architektonicznej do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń wymaga się ukończenia studiów 2 stopnia na kierunku odpowiednim architektura lub architektura i urbanistyka, w tym przypadku należy odbyć roczną praktykę przy sporządzaniu projektów oraz odbycie półtorarocznej praktyki na budowie. W przypadku specjalności architektonicznej do projektowania w ograniczonym zakresie należy ukończyć studia pierwszego stopnia na kierunku odpowiednim, architekturę lub urbanistyka, odbycie rocznej praktyki przy sporządzaniu projektów oraz odbycie półtorarocznej praktyki na budowie. Istnieje możliwość zakończenia studiów drugiego stopnia na kierunku pokrewnym budownictwo i odbycie rocznej  praktyki przy sporządzaniu projektów oraz odbycie półtorarocznej praktyki na budowie. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Specjalność konstrukcyjno-budowlana

W specjalności konstrukcyjno-budowlanej należy ukończyć studia drugiego stopnia na kierunku odpowiednim budownictwo i tutaj odbyć roczną praktykę przy sporządzaniu projektów oraz odbycie półtorarocznej praktyki na budowie. Specjalność ta skierowana jest do osób chcących projektować i kierować robotami budowlanymi bez ograniczeń. W przypadku specjalności do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie można ukończyć studia drugiego stopnia na kierunku pokrewnym: architektura, architektura i urbanistyka, inżynieria środowiska,  budownictwo hydrotechniczne, inżynieria i gospodarka wodna, melioracja. Musi być ukończona roczna praktyka przy sporządzaniu projektów, a także odbycie półtorarocznej praktyki na budowie. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Specjalność inżynieryjno- mostowa

W przypadku specjalności inżynieryjnej mostowej, w przypadku uprawnień do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, należy ukończyć studia drugiego stopnia na kierunku odpowiednim budownictwo i odbyć praktykę przy sporządzaniu projektów oraz półtoraroczną praktykę na budowie. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

W przypadku uprawnień do projektowania w ograniczonym zakresie wystarczy ukończyć studia pierwszego stopnia na kierunku budownictwo i odbyć roczną praktykę przy sporządzaniu projektów oraz roczną praktykę na budowie lub na kierunku studiów pierwszego stopnia na kierunku budownictwo i odbycie półtorarocznej praktyki na budowie. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)



Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com