fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Charakterystyka okien dostosowanych do płaskich dachów

Głównym zadaniem okna zamontowanego na płaskim dachu jest dostarczenie do pomieszczeń naturalnego światła. Specjalnie zaprojektowane profilowe kształty ościeżnic oraz skrzydeł sprawiają, że takie okna posiadają aż 16% większą przeszkleniową powierzchnię, niż ma to miejsce przy rozwiązaniach konkurencyjnych. Stosując takie rozwiązanie pomieszczenie posiadające dachowe okno zamontowane w płaskim dachu ma dużo światła pochodzącego z zewnątrz. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oprócz standardowych rozmiarów, można wykonać je o niestandardowej wielkości. Taka możliwość pozwala wykonać okno o dowolnym rozmiarze, zapewniając dobre termoizolacyjne parametry w budynku a duży stopień elastyczności w czasie wykonania projektu z pewnością stanowi plus w stosowaniu takich rozwiązań. (uprawnienia budowlane program) 

Charakterystyka okien dostosowanych do płaskich dachów
Charakterystyka okien dostosowanych do płaskich dachów

Włazy dachowe przy płaskich dachach

Bogata oferta, jaką oferuje firma FAKRO posiada również dachowe włazy. Jedną z wersji jest okno przeszklone, którego skrzydło otwiera się do góry. To pozwala na bezpieczne oraz łatwe wejście na dach budynku. Inną opcją jest zastosowanie włazu o typie DRL. Konstrukcja termoizolacyjna skrzydła oraz ościeżnicy wraz z uszczelkami sprawia, że okno jest szczelne i energooszczędne. Wyłaz DRL pozwala na połączenie go ze strychowymi schodami, i w ten sposób powstaje rozwiązanie o kompleksowym charakterze odnośnie wyjścia na dach. (uprawnienia budowlane)

Zagospodarowanie płaskiego dachu

Chcąc zagospodarować miejsce na dachu, bądź stworzyć tam taras, pierwszą myślą, jaka się pojawia jest to, że okno zamontowane na płaskim dachu będzie ograniczać takie możliwości. Jest to jednak błędne myślenie. Okna o typie DXW posiadają wzmocniony poziom nośności oraz powłokę antypoślizgową. To pozwala swobodnie po nich chodzić. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na takim dachu powstał taras, bądź też zielony dach, który jest coraz bardziej popularny wśród mieszkańców dużych miast. Takie okna cechują się dobrymi parametrami oraz współczynnikiem związanym z przenikaniem ciepła, który osiąga wartość 0,7 W/m²K.  (uprawnienia budowlane 2022)  

Akcesoria do dachowych okien oraz ich sterowanie

Zamontowanie odpowiednich zewnętrznych oraz wewnętrznych akcesoriów powoduje, że estetyka, jak i funkcjonalność okien na stropodachach podnosi się.  (uprawnienia budowlane segregator )  Wnętrze można chronić przed nagrzewaniem stosując markizę, a wewnętrzne akcesoria sprawdzą się przy ochronie przed słonecznym ostrym światłem. Bardzo dobrze udekorują one również wnętrze pomieszczenia. Na rynku są dostępne także elektryczne wersje okien do płaskich dachów. Steruje się nimi przy użyciu pilota, który posiada bezprzewodowy system Z-Wave. W skrzydle umieszcza się siłownik. To powoduje, że ograniczone zostaną oddziaływania niekorzystnych atmosferycznych warunków. Żywotność i bezawaryjność takiego okna ulega w związku z tym zwiększeniu. Takie elektryczne okna w przypadku deszczu automatycznie zamykają się, co jest zasługą posiadania detektora deszczu. Można nabyć je w wersji otwierania elektrycznego, ręcznego bądź też w nieotwieranej wersji. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com